Szívtipró gimi

4. évad (1996) - 26 epizód
5. évad (1997) - 39 epizód
6. évad (1997) - 40 epizód
7. évad (1999) - 40 epizód

Egy ausztrál középiskola diákjai számos problémával küzdenek: drog, nem várt várandósság, anyagi problémák, zűrös szülők. A fiataloknak írt sorozat arról szól, hogyan oldják meg iskolai dolgaik mellett életük ezen problémáit, s hogyan válnak felnőtté az évek pergése folyamán?

(erare)

Ország: Ausztrália
Premier (HU): 1995.08.01. | Netflix (2022.09.15.)

2023.06.10 Gyorvik

Élvezetes ifjúsági sorozat, de valóban kevesebb rész kellett volna belőle, mint sok más sorozat esetében.

2017.06.20 indingo

Amikor ment tetszett, bár igazából alig volt választék, tehát ha már egy fiatalokról fiataloknak szóló sorozat ment, azt már megnézte az ember.

2017.01.19 Gigi

Tinikoromban láttam, és egy ideig nagyon lekötött. Aztán valahogy elvesztettem az érdeklődésem. Nem az volt a baj, hogy ellaposodott volna a történet, hanem valahogy más lett a hangulata, más irányt vett a történet, és szépen lassan kiábrándultam belőle.

2021.11.17 Péter Fazekas

Akkor tetszett.

2018.03.11 Evok1909

Rengeteg mélység és magasság jellemezte ezt a sorozatot. Sajnáltam, hogy egy bizonyos pont után jellegét vesztette.

Az eredeti sorozatból a Netflix rebootot készített 2022-ben. Szerző: indingo

A sorozat 7 évadot és 210 részt élt meg. Szerző: indingo

Ada Nicodemou eredetileg csak néhány részben szerepelt volna, de végül megtartották a sorozatban.Szerző: dandelion1983

Ada Nicodemou, aki Katerinát játszotta, a való életben nem csak színészkedik, hanem táncol is.Szerző: dandelion1983

A Jodie Coopert alakító Abi Tucker nem csak színészettel, hanem zenével is foglalkozott, emiatt is testhezálló volt számára a sorozatbeli karakter. Zeneszerzőként és dalszövegíróként is megmutatta tehetségét, és egy zenei vetélkedőn került kiválasztásra a sorozatbeli szerepre. Amit talán még kevesebben tudnak róla, hogy a Szívtipró gimi zenéjének megírásában is közreműködött. Mára két önálló lemeze is megjelent, de mégsem tudott nemzetközi zenei karriert befutni, inkább Ausztrália-szerte ismerik a zenéjét. Szerző: Gigi