Játssz egy 32" LG LED televízióért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Terápia

(Terápia)

ArpiHajdu és Réci   2018. 04. 15.

Ismét csak gratulálni tudok a magyar HBO-nak, mert (én a Terápiát hagytam utoljára), az Aranyélet és a Társas játék után ismét bebizonyosodott, hogy a magyar sorozatoknak sem kell leragadnia a Barátok közt és a Jóban rosszban szintjén. Sőt! A Terápiával szinte egy új zsáner született, amivel biztos vagyok benne, hogy nem utoljára fogunk találkozni a tv képernyőjén. Bár tisztában vagyok vele, hogy a sorozat hozott sablonból dolgozik, azért nem kis dolog, hogy sikerült a magyar viszonyokra is átültetni a történetet, hazánkban ugyanis Amerikával ellentétben még nem annyira magától értetődő, hogy az emberek simán megnyílnak egy pszichológusnak, s egyáltalán mernek szakembert felkeresni, ha baj van. Könnyebb benne süppedni a problémában, s várni, hogy magától oldódjon meg. Három évad, mind-mind újabb páciensekkel, s mindegyik évadnak valahogy más hangulat van. Ez talán abból is adódik, hogy András élete is komoly változásokon megy át (például mindegyik évadban más lakásban lakik, ami ad némi változatosságot a nézőnek is, hiszen a legtöbb részben, s ez az első évadra különösen igaz, ki sem mozdulunk a szobából, amelyben a terápia zajlik). Mindegyik évadban sikerült olyan történeteket összeállítani, amelyekben különböző emberek változatos problémákkal küzdenek, ezáltal egy percig nem válik unalmassá a sorozat, a nézőnek mindig van mire várnia, merre halad a szereplők élete, hogyan változatja meg a szemléletüket a pszichológus, s ami sok esetben még izgalmasabb kérdéseket vetett fel, hogyan hatnak a páciensek András életére. Mácsai Pál egyszerűen csodálatos, játékán látszódik a komoly felkészültség, s ami még fontosabb: hiteles a szerepében. A szupervizor szerepére Csákányi Eszter remek választás volt, a harmadik évadban pedig Balsai Móni veszi át a szerepét, akit nem lehet nem szeretni. A terápiára érkező pácienseket pedig a magyar színész világ legjavából válogatták: vannak itt kezdők és igazi nagy kutyák, de egytől-egyig mindegyiknek elhittem, hogy problémával küzd; talán ez abból adódott, hogy a Terápia nem légből kapott problémákkal dolgozott, hanem a valós életből merített. Voltak kedvenc „napjaim”, az első évadban például Zsófi a tornászlány történetét éreztem a legerősebbnek, nem is véletlen, hogy a karakter a záró évadban is visszatér, Sztarenki Dóra nem mindennapi alakításával. A második évadban Péterfy Bori vagy éppen Kurta Niké karaktereinek sorsa tartotta izgalomban a nézőt, de remek döntés volt az is, hogy Petra és Tamás története folytatódott, s megismertük végre Misi fiukat, aki önmagában is elég komplexussal küzd, s még a szülei válását is meg kell emésztenie. A harmadik évadba pedig tényleg beletettek apait-anyait, a záráshoz méltóan erős történeteket ismerhet meg a néző, de azért nem tudom nem kiemelni Vilmányi Benett és Czintos József alakítását (Benett elképesztően tehetséges újonc, Czintos pedig egy vérbeli profi, le a kalappal előttük). A színészi játék mellett legalább ennyire fontos a forgatókönyvírók szerepe, hiszen a Terápia nem egy akciódús jelenetekkel dúsított történet, itt az emberi sorsok sokszínűségén van a hangsúly, s ezt remekül sikerült ábrázolniuk az íróknak. Na és az i-re a pontot persze a rendezők teszik fel, mint a fantasztikus Enyedi Ildikó vagy éppen Gigor Attila és Nagypál Orsi. A Terápia tehát éppen így jó, ahogy van. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki nem bánja, ha olyan alkotást lát, amelyben nem minden percben lőnek le egy embert, vagy robbantanak fel egy autót. Nem szabad az elején megijedni attól, hogy lassabban bontakozik ki a cselekmény, pont ez teszi izgalmassá, hogy minden egyes résszel egy lépéssel közelebb járunk ahhoz, hogy megértsük az adott szereplőt, s közben még önmagunk elemzésére is lehetőségünk nyílik. Ez a sorozat van annyira kemény, mint egy akciófilm, sőt, talán még keményebb is. Még sok ilyen igényes magyar sorozatot ide, mert ez kell nekünk…nekem legalábbis biztos!

Gigi   2017. 01. 17.

Hatalmas kedvenc. Az elején nehezen rázódtam bele, nem láttam még hasonló témájú sorozatot, és az eredetit sem. Bár a magyar adaptációt végignézve úgy döntöttem, nem fogom megnézni az eredetit. Mácsai Pálnál hitelesebb és jobb színészt nem is tudnék elképzelni a terapeuta szerepére, imádtam a játékát, ahogy azonosult a karakterrel. Néztem, és úgy éreztem, hogy én is ott ülök vele, és hat rám, és gyógyít, és tanít. Egyszerűen zseniális! A másik örök kedvenc Csákányi Eszter. Hálás vagyok, hogy ilyen színészeink vannak, és láthatom őket!

Zsceeeka   2017. 11. 22.

Újra elkezdtem nézni az 1. évadot, mert elég régen láttam és vissza kell rázódnom. A páromnak már akkoriban sem tetszett, először most is megkérdezte, hogy mi ez a a marhaság... Aztán csak leült nézni és változott a véleménye. Az első évad alapján én nagyon szerettem, szerintem a többiben sem fogok csalódni.

Loborg   2016. 05. 11.

Én ugyan nem láttam az " eredeti változatot" , de így is tetszik, bár még nem sok részt láttam, nem ismerhettük meg annyira a szereplőket ( még az első évadnál járok ) , de már elmondhatom, hogy a színészek játéka (1-2 kivételtől eltekintve ) tetszik, és egész jó kis magyar sorozat, ami ugye nem sok van.

Gergely Varju   2016. 04. 04.

Remek feldolgozás, a magyar adaptáció sok szempontból az eredetinél is jobb. A sorozat különleges felépítése újdonság, és mivel elsősorban helyi karakterekkel működik, ezért az országonkénti adaptáció igen erőssé teszi eleve a showt.

Mácsai Pál
Marus Dér
Marozsán Erika
Nagy Zsolt
Szamosi Zsófia
Mácsai Pál

Mindezen dícsérő szavaim ellenére tudom, hogy a mai, felpörgött világban nem mindenkinek lesz türelme egy olyan sorozatra, ahol csak beszélgetnek az emberek, és amiben igazából nincsenek hollywoodi fordulatok. Azt hiszem, valamennyire meg kell érni a Terápiához, hogy tudjuk értékelni azokat az életben hasznosítható értékeket, amiket közvetít.

A sorozat mindhárom évadának értékelése egységesen: 9/10

Dargay András terápiás szobájában 3000 darab könyv található, amelynek nagy részét antikváriumból kölcsönözték, valamint a stábtagok is behozták saját könyveiket.

(ArpiHajdu és Réci )

Stork Csaba, a film díszlettervezője az első évad forgatása alatt hunyt el, 57 éves korában.

(ArpiHajdu és Réci )

A sorozat első évadát 93 napig forgatták, amelyből Mácsai Pál 91-en részt kellett vennie. Ez napi 10-12 órát vett igénybe, plusz a próbákat. A színésznek kb 800 oldalnyi szöveget kellett megtanulnia.