Játssz karácsonyi ajándékcsomagért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Gergely Varju  2016. 04. 05.

Remek környezet, és érzésem szerint a téma is fontos. No nem csak arra gondolok, hogy a cigaretta kérdésben látjuk a reklámot és a valóságot, hanem azt is, hogy hogyan működhet a reklámipar egy része, hogyan kell kezelnünk az üzeneteit. Persze teljes képet nem ad, de jó alap arra, hogy sokan utánanézzenek a témának.

issue  2015. 09. 19.

A Reklámőrültek a premierjének idejében az egyik legüdítőbb újonc volt, amelynek sikerült pár rész alatt kiépítenie egy igen komplex világot és felvázolnia a szereplők személyiségét, melyet aztán egyre tovább mélyített. Ha ezt egy dráma meg tudja csinálni, nálam már nyert ügye van. Viszont mostanra már azt érzem, megfáradt ez a dolog annyira, hogy ideje legyen befejezni, ma már nem tud úgy lekötni, mint az első évadok alatt. De ha kimaradt, tégy vele egy próbát, talán ha nem hétről hétre nézed éveken keresztül, fel sem fog tűnni, miről beszéltem, mert akárhogy is, a Mad Men egy kiváló széria.

jojojo3  2015. 07. 15.

A Mad Men az egyik legjobb drámasorozat, ami valaha láttam. A környezetért mindig is rajongtam, a reklámvilág érdekelt, a a színészek első osztályú alakítást hoznak és a történet is kiváló és fordulatos. Az egészen megvan a maga jellegzetes atmoszférája, ami nyit egy kis kaput a 60-as évek New Yorkjára, és aki belép rajta, garantáltan nem bánja meg.

bahhama  2017. 04. 14.

Kedvenc sorozatom. Zseniális karakterek, a hatvanas évek Amerikájanak professzionális bemutatása. Csodás ruhák, a hatvanas évek legjobb zenéivel az epizódok végén (és közben is), imádtam, amikor tudom újranézem. Jelenleg a UPC Príme-ban érhető el a teljes sorozat, magyar felirattal. Ugy tudom, az USA-ban egyetemen is tanítjak Don Draper néhány mesterfogasat!

thanky  2015. 02. 08.

Nagyon tetszik maga a korstílus, melyben a sorozat játszódik. Néhol ugyan egy picit lagymatag és limonádészerű a történet, de nagyon jól fel van építve, és kellő társadalomkritikát tár a nézők elé.

Alexis Bledel
Kiernan Shipka
Jessica Paré
Jessica Paré
Jon Hamm

Bár a film jeleneteit nem New York- ban, hanem Los Angelesben forgatták, létezik egy “Mad Men Tour” New Yorkban, ahol a film helyszíneit ihlető valós helyszíneket lehet megnézni, végigjárni. Szerencsém volt egy ilyen túrán 2017 augusztusában résztvenni és lelkes Mad Men rajongókkal találkozni. A túra a “The Pierre” hitelből indult, ahol az ideiglenes irodát rendeztek be, miután az angolok eladtak a céget, és a Grand Station Oyster Bárban ért véget, egy “Old Fashion” koktéllal, remek volt.

(bahhama)

Peggy karakterét egy valóságos hölgy ihlette, aki 19evesen titkárnőként került a Madison Ave -ra. Szorgalmas, ambiciózus, majd évekkel később meghatározó alakja lett a reklám szakmának. Peggyvel ellentétben nem barna, hanem egy szőke hölgyről van szó.

(bahhama)

Kiernan Shipka (Sally Draper) 2013-ban, 13 éves korában elmondta, hogy egyetlen epizódot sem látott még a sorozatból. A színésznő azt nyilatkozta a The Huffington Post-nak, hogy megvárja, amíg eléri a 16-17. életévét.