A vezércsel

1. évad (2020) - 7 epizód

Thomas Sangster
Thomas Sangster
Anya Taylor-Joy

Egy árva sakkzseni a hidegháborús érában a függőségével küzdve azért harcol, hogy a világ legjobb sakkozója váljék belőle.

(hp)

Rendező: Scott Frank
Forgatókönyvíró: Walter Tevis, Allan Scott, Scott Frank
Premier: 2020.10.23. | Netflix (2020.10.23.)

2024.02.16 Kapszaicin

Végigizgultam és élveztem az egész sorozatot. Túlságosan nem foglalkoztam az igaz történettel és egyébként semmi egyébbel. Bár már korábban értékeltem ezt a filmet öt csillagra, az apropó, hogy most véleményt is írok, az az, hogy egy sakkjátszmában e... Több

2021.01.07 szf

a nap véleménye

Sakk

Nagyon tetszett, hogy a kezdetektől jelen voltunk Beth életében. A melankolikus háttértörténet és az árvaházban zajló, ma már elképzelhetetlennek tartott körülmények nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy érdekeljen, mi lesz főhősünk sorsa a későbbiekben.... Teljes kritika

Az utóbbi 1-2 év legjobb sorozata

Nagyon tetszett és elvarázsolt. Egészen más szemmel nézem már a sakkozókat, sőt újra kedvet kaptam játszani is. A Gyilkosság lólépésben óta a legjobb film a sakkozásról. Nálam 100%-ot kap.

2022.02.11 Dewer

Egy megérdemelten díjazott sorozat: A vezércsel

Két Golden Globe- és egy Emmy-díj nagyon szép teljesítmény, amiért kétségtelenül elismerés jár az ifjú Anya Taylor-Joy számára és Scott Frank rendezőnek is. Akár Oscar magasságokba is emelkedhet, bár tény, hogy az utóbbi években az Oscar valódi értéke erősen lecsökkent.

2022.02.11 Filmflash

Kedvenc sorozat

A Vezércsel (The Queens Gambit) lett a kedvenc sorozatom. Scott Frank bebizonyította, hogy most már nem csak kitűnő forgatókönyvíróként, de remek rendezőként is számolni kell vele. Zseniális a történetvezetés, és le a kalappal a különleges szemű és gyönyörű Anya Taylor-Joy előtt is. Értékelésem 95%. 5 százalék levonás a felesleges jelenetek miatt és a néhol fellelhető irracionalitásért.

Minden idők legjobb női sakkozója Polgár Judit, aki 2004/2005-ben a világranglista nyolcadik helyezettje volt. Világbajnoki nyolcadik és Európa-bajnoki harmadik (bronzérem) a legjobb eredménye. Mindkettő vegyes, férfi-női kategóriában. 2002-ben megverte a világ-örökranglista második helyezettjét, Gari Kaszparovot.Szerző: Harper

A filmbeli Beth Harmon kitalált karakter. A valóságban egy bizonyos Vera Menchik (1906-1944) volt a világ első sikeres női sakkozója, akit 1927 és 1944 között folyamatosan sakkvilágbajnokként ünnepeltek. Ezek mind női sakkvilágbajnokságok voltak. 2011-ben beválasztották a World Chess Hall of Fame tagjai közé.Szerző: Harper

Nona Gaprindasvili sakkmesternő ötmillió dolláros kártérítési keresetet nyújtott be a Netflix ellen, mert valótlanul azt állította a sorozat, hogy ő csupán női világbajnok volt, férfiakkal sosem sakkozott, holott valójában sokat le is győzött.Szerző: Spidey

A forgatás Berlinben és a kanadai Cambridge-ben zajlott.Szerző: qwer

Allan Scottnak már Anya Taylor-Joy születése előtt 3 évvel megvoltak a regény megfilmesítésének jogai. Szerző: jakedave

(2020. 11. 06.)
A tehetséges gyermek drámája
A vezércsel az utóbbi idők egyik legerősebb drámasorozata, mely remekül egyensúlyoz a magánélet, a sport és a társadalmi mondanivaló hármasában. Mindennek közepén pedig ott van Anya Taylor-Joy, aki végérvényesen bebizonyítja, hogy generációja egyik legtehetségesebb színésznője. Több

(2020. 11. 07.)
Anya-Taylor Joy megmutatja, hogy a sakk izgalmas és dögös
A Netflix szeptember végén mutatta be a The Queen’s Gambit – magyarul A vezércsel – minisorozat első előzetesét, amely ugyan már elsőre is érdekesnek tűnt, rendkívül furcsa volt, hogy a napjaink egyik legnagyobb reménységének tartott Anya-Taylor Joy-jal a főszerepben készült sorozat nem kapott túl nagy promót a streaming-szolgáltatótól. A sorozat m... Több

(2020. 11. 19.)
Hajrá, idegbetegek
Hogy összegezzem befogadói tapasztalatomat: a Vezércsel nézhető, sőt élvezhető sorozat, amely azonban éppen a sakk miatt komoly falkaparászáshoz vezethet. Több