A vezércsel

The Queen's Gambit

2024.02.16 Kapszaicin

Végigizgultam és élveztem az egész sorozatot. Túlságosan nem foglalkoztam az igaz történettel és egyébként semmi egyébbel. Bár már korábban értékeltem ezt a filmet öt csillagra, az apropó, hogy most véleményt is írok, az az, hogy egy sakkjátszmában e... Több

2021.01.07 szf

a nap véleménye

Sakk

Nagyon tetszett, hogy a kezdetektől jelen voltunk Beth életében. A melankolikus háttértörténet és az árvaházban zajló, ma már elképzelhetetlennek tartott körülmények nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy érdekeljen, mi lesz főhősünk sorsa a későbbiekben.... Teljes kritika

Az utóbbi 1-2 év legjobb sorozata

Nagyon tetszett és elvarázsolt. Egészen más szemmel nézem már a sakkozókat, sőt újra kedvet kaptam játszani is. A Gyilkosság lólépésben óta a legjobb film a sakkozásról. Nálam 100%-ot kap.

2022.02.11 Dewer

Egy megérdemelten díjazott sorozat: A vezércsel

Két Golden Globe- és egy Emmy-díj nagyon szép teljesítmény, amiért kétségtelenül elismerés jár az ifjú Anya Taylor-Joy számára és Scott Frank rendezőnek is. Akár Oscar magasságokba is emelkedhet, bár tény, hogy az utóbbi években az Oscar valódi értéke erősen lecsökkent.

2022.02.11 Filmflash

Kedvenc sorozat

A Vezércsel (The Queens Gambit) lett a kedvenc sorozatom. Scott Frank bebizonyította, hogy most már nem csak kitűnő forgatókönyvíróként, de remek rendezőként is számolni kell vele. Zseniális a történetvezetés, és le a kalappal a különleges szemű és gyönyörű Anya Taylor-Joy előtt is. Értékelésem 95%. 5 százalék levonás a felesleges jelenetek miatt és a néhol fellelhető irracionalitásért.

2022.02.11 Coyote

A legjobb sakkfilm

A legjobb sakkfilm és életrajzi dráma. Nagyon tetszett. Le a kalappal Anya Taylor-Joy előtt, és minden elismerés Scott Frank rendezőnek. Nálam ez a sorozat 90%-os.

2022.02.09 Harper

Meglepően jó

Scott Frank élő példája annak, hogy a forgatókönyvírókból kiváló rendezők lehetnek, amit most A vezércsel című, Golden Globe- és Emmy-díjas sorozat is bizonyít. Ez a film ugyanis zseniális, remek sztorival és kiemelkedő karakterteremtéssel. Bár a központi figura, Beth Harmon kitalált karakter, ez a tény semmit nem von le abból a különleges helyzetkialakításból, hogy az 50-es és 60-as években hogyan boldogulhat egy nő a világ sakkélvonalában. Maximális elismerés jár Anya Taylor-Joy különleges alakításának, akinek játéka elképesztően jó. Értékelésem: 85%.

2021.10.28 szaka123

Nem is gondoltam volna, hogy a sakkról is lehet ennyire izgalmas, fordulatos sorozatot készíteni. Nagyon jól megírt sztori, végig leköt, és várod, hogy mit hoz a folytatás. Nagyon jól eltalálták a színésznőt is, sokat hozzátesz az ő játéka ehhez a si... Több

2021.10.12 TomÁcs

Ki gondolná, hogy a sakkról, értitek, a sakkról ilyen sorozatot lehet készíteni. Azt mindig is tudtam, hogy Anya Taylor-Joy remek színésznő, de végre egy remek szerep is megtalálta. Már a legelején beszippant a sorozat, és nem is enged el.

2022.01.31 Csillagpor

Az elején a gyerekkor kissé lassan indult be, de nagyon jó kis sorozat kerekedett belőle. A végén már sajnáltam, hogy nem tudunk meg többet folytatólagosan a végső győzelme után. A korhű ruhákon meg csak bámultam, hogy milyen jól passzol és jól áll a színésznőnek.

2021.10.26 Spidey

Ha valaki azt mondja nekem pár éve, hogy pont egy sakkos sorozatért fogok rajongani, biztos elküldtem volna a sárgaköves úton. :D Zseniális és letaglózó. Végigizgultam az egészet, hogy vajon mi lesz a nő sorsa. Anya Taylor-Joy rendkívül sokat hozzáad... Több

2023.10.09 Jerico

A legjobb sorozatok egyike

Scott Frank, a Sírok között rendezője nagyon meglepte a filmvilágot 2020-ban, amikor elkészítette a Vezércsel (The Queen's Gambit) című drámasorozatot, Anya Taylor-Joy zseniális főszereplésével. A fiatal lány, aki az 1950-es évek nőellenes (vagy legalábbis nőket lebecsülő) világában jut fel a sakkvilág csúcsaira, mindenkit megérintett. Sajnálatos, hogy a sztori a valóságban nem történt meg, de annyira eleven a főszereplők játéka, és annyira jó a rendezés is, hogy tökéletesen valóságszerűnek éljük meg a sorozat minden percét. Először megnézve is nagyon tetszett, de a napokban újra elővettem, és most is nagy hatást gyakorolt rám. Fokozatosan ismerjük meg Beth Harmon karakterét, lassan bontakozik ki előttünk személyisége és hihetetlen akaratereje. A cselekmény néhol mozgalmas, néhol elgondolkodtató fordulatokkal teli, de mindvégig megragadja figyelmünket. Mindkét alkalommal egy szuszra néztem végig az egyes részeket. Az egyik legjobb sorozat, amit valaha láttam. Mind a rendező, mind a főszereplő a kedvencem lett. Értékelésem erős 85%.

2020.12.21 Robinson76

Ez a széria mindent visz

Nagyon szeretem a sakkot. Bár inkább csak játszani, mert nézni és elemezni nem. Abban már semmi érdekeset nem találtam...korábban... Ez a sorozat azonban tökélyre fejlesztette mindazt, amiért a sakkot szeretni lehet. Egyszerűen csak ott ragadtam előtte, és csak faltam és faltam. Kiváló történet, látványos és lenyűgöző látványvilág. Minden a helyén van, átgondolt és profin kivitelezett munka. Minderre tesznek még egy lapáttal a remek karakterek és a szenzációsat alakító főszereplő. Csak szuperlatívuszokban tudok beszélni a szériáról. De tudjátok mit? Inkább nézzétek meg!

2020.10.28 Dorkateo

Imádtam!!!

Elképesztően jó kis minisorozat. Nagyon régen szórakoztam ilyen jól. Nem vagyok nagy sorozat-fun, sőt! De ez a darab egyszerűen elképesztő. Nincs benne unalmas perc, pedig csak sakkoznak... Fogalmam sincs, ki ez a rendező, de számomra tökéletes, amit csinál. A színészek: egytől-egyig telitalálat, még a legkisebb szerepekben is. A kiskori szereplők is, nem csak a felnőtteket játszók. Egyáltalán nem értek az operatőri munkához, csak az tűnt fel egy idő után, hogy mindig az érzelmeimnek legjobban megfelelő kameramozgás, vágás, kép van. Mintha kitapogatták volna előre, mi zajlik majd bennem, amíg nézem. Az egyetlen apró bibi, hogy túl gyorsan történik a leszokás, azért az ilyesmi keményebb menet szokott lenni. De mentségükre szóljon, hogy ezt nem sok film tudja jól ábrázolni! Teljesen friss, mai a film, pedig jó 50 évvel korábban játszódik. Fantasztikusak az enteriőrök, na meg a ruhák. Ezt a látványt egy nőnek sem szabad kihagyni. Már csak a győzelem íze miatt sem :). Főhajtás a Polgár lányok előtt, ebben a filmben ők is benne vannak.