Közösség

Vélemény:

 

91 A vezércsel

(2020)

A vezércsel

 
Jerico   2023.10.09 19:17
1

Scott Frank, a Sírok között rendezője nagyon meglepte a filmvilágot 2020-ban, amikor elkészítette a Vezércsel (The Queen's Gambit) című drámasorozatot, Anya Taylor-Joy zseniális főszereplésével. A fiatal lány, aki az 1950-es évek nőellenes (vagy legalábbis nőket lebecsülő) világában jut fel a sakkvilág csúcsaira, mindenkit megérintett. Sajnálatos, hogy a sztori a valóságban nem történt meg, de annyira eleven a főszereplők játéka, és annyira jó a rendezés is, hogy tökéletesen valóságszerűnek éljük meg a sorozat minden percét. Először megnézve is nagyon tetszett, de a napokban újra elővettem, és most is nagy hatást gyakorolt rám. Fokozatosan ismerjük meg Beth Harmon karakterét, lassan bontakozik ki előttünk személyisége és hihetetlen akaratereje. A cselekmény néhol mozgalmas, néhol elgondolkodtató fordulatokkal teli, de mindvégig megragadja figyelmünket. Mindkét alkalommal egy szuszra néztem végig az egyes részeket. Az egyik legjobb sorozat, amit valaha láttam. Mind a rendező, mind a főszereplő a kedvencem lett. Értékelésem erős 85%.