Terápia

Terápia

2023.06.27 ospir

Öt csillag

Az első évad első epizódja elég gyenge és közönséges, amilyennel tele vannak a hazai filmek és sorozatok. Adtam neki még két rész esély, és abszolút megérte. Nem értem, miért az lett a pilot, hiszen másik epizóddal felcserélve még ütősebb is lehetett volna. Tökéletes színészi alakítások. Első évad pipálva. Kötelező.

2018.04.15 ArpiHajdu és Réci

Bemutatkozik az új zsáner

Ismét csak gratulálni tudok a magyar HBO-nak, mert (én a Terápiát hagytam utoljára), az Aranyélet és a Társas játék után ismét bebizonyosodott, hogy a magyar sorozatoknak sem kell leragadnia a Barátok közt és a Jóban rosszban szintjén. Sőt! A Terápiá... Teljes kritika

2019.02.13 Berto49

"Csak" párbeszéd, de micsoda drámák!

A 3. évadról írok, régebben láttam ugyan az előző kettőt, de ezek a részek tetszettek a leginkább. Az általam látott LEGJOBB magyar TV-sorozat! Az sem baj, hogy idegen ötlet alapján készült, hiszen hazai írók, rendezők, színészek munkája. Mácsai Pál akármelyik külföldi nagy sztár helyébe állhatna, fantasztikus teljesítményt nyújtott. A páciensek – egy kivételével – is nagyszerűek voltak. A kivétel Vilmányi Benett, akit sokszor alig értettem, meg az általa játszott Zsolt nevű figurával sem tudtam azonosulni. Nagy meglepetés volt Czintos József Sándorként, nála profibb színészt lámpással keresve se lehetne találni. Balsai Mónikát a szfinxes viselkedésével nagyon megkedveltem. Schell Judit és Udvaros Dorottya már régóta kedvenceim. Örültem, hogy Enyedi Ildikó lieblingje, Borbély A. csak egész kis szerepet kapott, mert attól a nőtől hidegrázást kapok. A sorozat végkicsengése eléggé pesszimista, András terápiás tevékenysége finoman fogalmazva nem a legsikeresebb. Kár, hogy valószínűleg nem lesz folytatása, de valami hasonlót lehetne tervezni.

2022.01.10 Képkockák

Egy rész alapján mondhatom, hogy gyenge és egyáltalán nem valóságos, sőt egy valódi pszichológus mondta nekem, hogy több szakmai gond is van a történettel. Mácsai Pálért kár, mert kifejezetten jó színésznek tartom, de sokkal inkább néznék meg vele bármilyen noir nyomozós filmet vagy sorozatot, mint ezt az alkotást.

2022.02.12 Alexa

Nehezen emészthető, de tényleg egy terápia... Talán kell hozzá egy alaphangulat, különben élvezhetetlen. Viszont ha épp depressziós tüneteid vannak, nagyon is sok dolgon elgondolkoztat, akár hirtelen értelmét is láthatod a saját életedben megtörtént ... Több

2017.01.17 Gigi

Hatalmas kedvenc. Az elején nehezen rázódtam bele, nem láttam még hasonló témájú sorozatot, és az eredetit sem. Bár a magyar adaptációt végignézve úgy döntöttem, nem fogom megnézni az eredetit. Mácsai Pálnál hitelesebb és jobb színészt nem is tudnék ... Több

2017.11.22 Zsceeeka

Újra elkezdtem nézni az 1. évadot, mert elég régen láttam és vissza kell rázódnom. A páromnak már akkoriban sem tetszett, először most is megkérdezte, hogy mi ez a a marhaság... Aztán csak leült nézni és változott a véleménye. Az első évad alapján én nagyon szerettem, szerintem a többiben sem fogok csalódni.

Mellékhatás
A sebész
2014

2021.05.30 Leibel

A legjobb magyar sorozat

Mácsai Pálról itt tudtam meg, hogy ő a legjobb magyar férfiszínész. De mindenki nagyot alakít. Leginkább a castingról döntő ember(ek). Úgy teker maga alá a sztori, hogy nem lehet letenni. Tudni akarod, hogy mi lesz a szereplőkkel. Fantasztikus a történetek. Az első két évad az izraeli írók munkájának szuper magyarosítása. Egyedül a harmadik évaddal van apró bajom. Az már magyar írók munkája. Érezhetően gyengébb kicsit, de alapvetően jól folytatták, a lefektetett alapokon mentek tovább. Az igazán tájidegen elem a sztoriban a székely góbé a pszichológusnál. Stábértekezleten jó poén, de nem kellett volna. Erőltetett. A zseniális színészek megteszik a maximumot, hozzák, ami kell, ez az erőltetettség érzésem a sztori hibájából fakad. Ennek a végkifejlete, hogy a "székelyember" túljár a terapeuta eszén, az hiteltelen, és méltatlan fordulat ebben a sorozatban, mintha valami mély magyar szabadult volna be az írói stábba, és keresztülvitte, hogy az erdélyi karakter majd jól megmutatja a libernyák pszichomókusnak. Na mindegy, a harmadik évad a mi kutyánk kölyke. Kárpótolnak érte a színészek. Mindenki, és leginkább Balsai Móni, aki itt olyan zseniálisat alakít, hogy már csak miatta akár most azonnal újranézném az egész 3. évadot. De akkor már kezdjük elölről!

2016.05.11 Loborg

Én ugyan nem láttam az " eredeti változatot" , de így is tetszik, bár még nem sok részt láttam, nem ismerhettük meg annyira a szereplőket ( még az első évadnál járok ) , de már elmondhatom, hogy a színészek játéka (1-2 kivételtől eltekintve ) tetszik, és egész jó kis magyar sorozat, ami ugye nem sok van.

2019.01.07 Bibabac

Voltak fenntartásaim, ez volt az első magyar HBO-s sorozat, de örömmel tapasztaltam, hogy ok nélküliek voltak a félelmeim. Jól megírt történet, érdekes karakterek, végig fenntartja a néző érdeklődését. Csak faltam a részeket egymás után :D

2019.09.22 imreacs82

Elsőre megijedtem hogy túlságosan egysíkú lesz a film mivel csak abból áll hogy beszélgetnek ,szinte alig van egyéb jelenet de kellemesen csalódtam és 100 %-ig megvagyok vele elégedve.

2016.04.04 Gergely Varju

Remek feldolgozás, a magyar adaptáció sok szempontból az eredetinél is jobb. A sorozat különleges felépítése újdonság, és mivel elsősorban helyi karakterekkel működik, ezért az országonkénti adaptáció igen erőssé teszi eleve a showt.

2015.02.10 edoka

Végre egy értékelhető, igényes magyar sorozat.

2021.05.31 Zsolt384530 Nézhetetlen