Közösség

Vélemény:

 

87 Terápia

(2012)

"Csak" párbeszéd, de micsoda drámák!

 
Berto49   2019.02.13 11:47
0

A 3. évadról írok, régebben láttam ugyan az előző kettőt, de ezek a részek tetszettek a leginkább. Az általam látott LEGJOBB magyar TV-sorozat! Az sem baj, hogy idegen ötlet alapján készült, hiszen hazai írók, rendezők, színészek munkája. Mácsai Pál akármelyik külföldi nagy sztár helyébe állhatna, fantasztikus teljesítményt nyújtott. A páciensek – egy kivételével – is nagyszerűek voltak. A kivétel Vilmányi Benett, akit sokszor alig értettem, meg az általa játszott Zsolt nevű figurával sem tudtam azonosulni. Nagy meglepetés volt Czintos József Sándorként, nála profibb színészt lámpással keresve se lehetne találni. Balsai Mónikát a szfinxes viselkedésével nagyon megkedveltem. Schell Judit és Udvaros Dorottya már régóta kedvenceim. Örültem, hogy Enyedi Ildikó lieblingje, Borbély A. csak egész kis szerepet kapott, mert attól a nőtől hidegrázást kapok. A sorozat végkicsengése eléggé pesszimista, András terápiás tevékenysége finoman fogalmazva nem a legsikeresebb. Kár, hogy valószínűleg nem lesz folytatása, de valami hasonlót lehetne tervezni.