A guardista (2011)

The Guard

Don Cheadle

Málinger Zsolt   2022. 01. 23.

Az egyik legjobb humorú film. Gleeson pedig egy színészzseni.

elekm90   2020. 04. 30.

Ugyan nem egy mestermű, viszont megvannak a maga momuntemai és nagyon jó "suttyó" humorral operál a film, sokszor nélkülözve a politikai korrektséget. Brendan Gleeson-nak pedig remekül áll ez a szerep, kitűnő választás volt. 7/10

BoBamburg   2020. 08. 24.

Kissé olyan, mint a legtöbb hasonló angol akció vígjáték (erőszakik, blöff és társaik). Egy nem túl jó életű főhős, rengeteg káromkodás és angol humor. Jó kis film összességében, de nem lesz a kedvencem.

Curacao86   2015. 06. 23.

A szatírikus műfaj kedvelőinek mindenképpen ajánlom, remek választás volt a két főszereplő. A műfaj keretein belül értékelhető színvonalúnak minősítem, de vígjátéki szempontból gyenge, nekem nem tetszett, unalmas összességében nézve.

wirwil   2015. 05. 01.

Az előítéletet, a rasszizmust így bemutatni még nem láttam más filmben. Amikor a rasszista szöveg nem párosul agresszióval, az számomra igazán ínyencfalat! Gyönyörű társadalomkritika. De az az igazság, hogy ezt főleg az írek értik meg. Ott fent északon, a zord időjárástól megedződött lélekkel.

era93   2015. 06. 02.

Oltári volt a film. Valami érdekes módon dobálja a humort ahogy azt az angoloktól megszokhattuk. Rögtön az elején a gyorshajtóknál elsütött poén megvett engem kilóra és innentől kezdve már nem is hagytam volna félbe a filmet :)

endi77   2015. 05. 02.

Gleeson egyszerűen zseniálisan adja át a munkájába megcsömörlött, vidéki unalomhoz szokott, kicsit talán rasszista, (bár ez szerintem a filmből nem derült ki, hiszen legnagyobb problémája a városi zsarukkal van...) élete nagy lehetőségét... a film an... több»

A film 6 millió dollárból készült el, és több mint 17 milliót bevételt hozott, így a legnagyobb bevételű ír filmmé vált.

(Mavil)

Jerry egyenruhája a valóságban, egy korábbi Gárda-uniformis, melyet ma már díszegyenruhaként használnak.

(Mavil)