A guardista

A guardista

The Guard
wirwil
Don Cheadle

A nagysikerű Erőszakik alkotógárdájának új filmje, A Guardista vérbeli western-thriller-vígjátékba csomagolt szívbéli alkotás. A vadnyugat ez esetben Írország nyugati része, ahol egy elszigetelt határmenti kisvárosban a törvény embere, Gerry Boyle őrmester (Brendan… Több

Zene: Calexico
Ország: Írország
Premier (HU): 2011.10.27.

2024.03.02 Ари Шандор

Megosztó film...

...ahogyan a Brendan Gleeson által megformált karakter. :-) Zseniálisan alakítja a rasszista, fásult, cinikus, konok zsarut. És Mark Strong a másik, akitől nagyon jó a film. Mindkét szerephez megtalálták a tökéletes színészt... és a megfelelő szinkronszínészeket is. Akinek tetszett pl. az Erőszakik, annak ez is fog. Én többször láttam, és imádtam mindig!

2020.04.30 elekm90

Ugyan nem egy mestermű, viszont megvannak a maga momuntemai és nagyon jó "suttyó" humorral operál a film, sokszor nélkülözve a politikai korrektséget. Brendan Gleeson-nak pedig remekül áll ez a szerep, kitűnő választás volt. 7/10

2020.08.24 BoBamburg

Kissé olyan, mint a legtöbb hasonló angol akció vígjáték (erőszakik, blöff és társaik). Egy nem túl jó életű főhős, rengeteg káromkodás és angol humor. Jó kis film összességében, de nem lesz a kedvencem.

2015.06.23 Curacao86

A szatírikus műfaj kedvelőinek mindenképpen ajánlom, remek választás volt a két főszereplő. A műfaj keretein belül értékelhető színvonalúnak minősítem, de vígjátéki szempontból gyenge, nekem nem tetszett, unalmas összességében nézve.

2022.01.23 Málinger Zsolt

Az egyik legjobb humorú film. Gleeson pedig egy színészzseni.

A film 6 millió dollárból készült el, és több mint 17 milliót bevételt hozott, így a legnagyobb bevételű ír filmmé vált.Szerző: Archívum

Jerry egyenruhája a valóságban, egy korábbi Gárda-uniformis, melyet ma már díszegyenruhaként használnak. Szerző: Archívum