Született gengszterek

Született gengszterek

Stand Up Guys

Val (Al Pacino) 28 kőkemény évet töltött börtönben, mert nem adta fel bűntársait. Legjobb barátja, Doc (Christopher Walken) várja szabadulásakor; s első útjuk a régen látott harmadik cimborához (Alan Arkin) vezet. Barátságuk épp oly erősnek tűnik, mint a börtönévek előtt, Val teljes erővel veti magát az addig nélkülözött élvezetekbe. Mégis, érzi, hogy valami nincs rendben, s hogy egyik társa vele kapcsolatos megbízást kaphatott. Hiába tölti gyönyörű nőkkel az idejét, hiába fog ismét fegyvert a kezében, s utazik luxusautókban, elkerülhetetlenül szembe kell néznie múltjának egyik főszereplőjével, a volt maffiafőnökkel.

Rendező: Fisher Stevens
Forgatókönyvíró: Noah Haidle
Premier (HU): 2013.03.07.

2022.09.10 Interfectorem Sabnock

Nyuggerek, akik nem akarják letenni a lantot!

Van-e még bennük szufla? Van, de már nem annyi, mint fénykorukban. És lehet, hogy ezért is lett olyan a film, amilyen. Érdekes végignézni, hogyan válik egy antihősből vagy negatív hősből az évek múlásával bohócsipkás komédiás. Legékesebb példa erre R... Teljes kritika

2019.02.08 dailyfilmsan

Borzasztó. Unalmas vének kocsikáznak és idézgetik a régi szép időket és persze van egy aki ezt nem hajlandó lenyelni ezért harcol az öregedés ellen. 12 egy tucat ez is megy a kapuzárási pánik szatyorba a többi közé. Igazából sejtettem hogy ez lesz de... Több

2016.12.19 film kedvelő

Al Pacino filmben való gondolkodása az saját valódi gondolkodását tükrözi. Kicsit fel is adta magát, de azért még élvezi az életét. Ezt a filmet azoknak kell megnézni, akik kíváncsi Al Pacino gondolkodás módjára. A végét viszont nagyon elvágták.

A film második bemutatási helyszíne a Mill Valley Filmfesztivál volt, majd ezután került fel a mozik műsorára.Szerző: Archívum

A film bevétele mindössze 5,1 millió dollár volt, ami nem egy nagy összeg a várakozásokhoz képest.Szerző: Archívum

A film bemutatója 2012.október 12.-én volt a Chicagói-Nemzetközi Filmfesztiválon.Szerző: Archívum

A film forgalmazói a Lions Gate Entertainment és az ADS Service.Szerző: Archívum