A herceg és a táncosnő

A herceg és a táncosnő

The Prince and the Showgirl

1911, London. Bohémia kormányzója Angliába érkezik, hogy részt vegyen a koronázáson. A méltóságos nagyherceg első estéjén egy könnyed darabot néz meg a színházban, az egyik színésznő, Elsie Marina pedig nagyon megtetszik neki. Azonnal éjféli vacsorára hívja, közben azonban államügyeket intéz telefonon és úgy tesz mintha a nő ott sem lenne. Elsiet felháborítja a kormányzó magatartása, majd magára hagyva becsíp, elalszik, és amikor reggel felébred, ráeszmél, hogy beleszeretett a jóképű hercegbe.

Forgatókönyvíró: Terence Rattigan
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1957.06.13.

2016.08.26 Berto49

Marilyn kedvéért néztem újra, szerintem tökéletes benne. Kicsit zavart, hogy Tóth Enikő ugyanazokat a hangokat használta, mint a „Micsoda nő”-ben. Az időben elsőként készült magyar szinkron valószínűleg sokkal jobb, mert abban Almási Éva és Avar Istv... Több

2015.11.03 luba323

Könnyed, romantikus, szerethető vígjáték, mindenkinek bátran ajánlom. Monroe rajongóknak kötelező!

2015.03.19 Jackob

Sokan lebecsülik a szőke színésznőt; üresfejű, felszínes, buta kis libának tartották, s ehhez méltó szerepeket kapott. Ez is egy efféle, de a színésznő szinte minden szerepében felcsillan tehetsége, s hogy több is volt őbenne, mint szőkítő és vörös rúzs.

Nagyon nehéz volt Marilyn Monroe-val együtt dolgozni, hiszen olykor 3 vagy akár 4 órát is késett a forgatásokról, vagy beteget jelentett és nem jelent meg egész nap, valamint ha meg is jelent, magával hozta Paula Strasburgot, a tanácsadóját, aki folyamatosan beleszólt a forgatásba. Mindez rendkívül zavarta Laurence Olivier-t.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatás alatt Vivien Leigh bejelentette, hogy állapotos (42 éves volt akkor), és sokan ezt csak egy hamis hírnek gondolták, amelyet a színésznő azért talált ki, hogy kicsit elvonja a figyelmet Marilyn Monroe-ról, akire féltékeny volt. Leigh a sajtónak később viszont azt mondta, hogy elvetélt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A színházban Vivien Leigh játszotta a főszereplőt, így eléggé nehezen viselte, hogy a filmben a helyét a nála fiatalabb szexszimbólum, Marilyn Monroe vette át.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ennek a filmnek a forgatásáról szól az Egy hét Marilynnel című könyv és film is.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film eredetileg egy színdarab volt, amelyet szintén a Laurence Olivier rendezett, végül a filmjogokat Milton Green fotográfus és Marilyn Monroe jóbarátja vette meg. Ekkor változtatták a címet A herceg és a táncosnő címre.Szerző: ArpiHajdu és Réci