A herceg utazása

A herceg utazása

Le voyage du prince

A címbéli herceg egy öreg, bölcs majom, aki sérülten és elveszve bolyong a semmi közepén. Ilyen állapotban talál rá a fiatal majom, Tom, aki magával viszi őt az otthonába, ahol a fiú tudós szülei befogadják az új jövevényt. A herceg Tom vezetésével izgalommal fedezi fel az új társadalmat,… Több

Forgatókönyvíró: Jean-François Laguionie, Anik Leray
Ország: Franciaország, Luxemburg
Premier (HU): 2020.08.13.
Forgalmazó: Vertigo

2020.01.20 Fintil

A színek és árnyalatok gyönyörűek, már önmagában ezzel levett a lábamról az animáció. A története kicsit bölcselkedő, mégis letisztult, pont ezt várom egy gyerekeknek (is) készülő (mese)filmtől.

2019.12.10 Phalanx

Szerintem ez túlságosan filozofikus mese, az ajánlott korosztálynak maximum a képi világa miatt tetszhet, a mondanivalója azonban inkább a felnőtteknek szól. Az biztos, hogy nyomot hagy az emberben, de valahogy mást, többet vártam tőle.

A film összbevétele 460 674 dollár volt (imdb.com).

A herceg utazása a rendező, Jean-François Laguionie A majmok kastélya című animációs filmjének indirekt folytatása. Szerző: hp

A herceg utazása Jean-François Laguionie és a forgatókönyvíró, Anik Le Ray negyedik közös filmje.Szerző: hp

A Black Mor szigete után ismét együtt dolgozott Jean-François Laguionie és a zeneszerző, Christophe Héral.Szerző: hp

A herceg utazása kimagasló kritikai fogadtatásban részesült a hazájában. A film 4,1 pontot kapott a lehetséges 5-ből a francia filmadatbázisban, az Allocine-n. Szerző: hp