A herceg utazása (2019)

Le voyage du prince

Fintil   2020. 01. 20.

A színek és árnyalatok gyönyörűek, már önmagában ezzel levett a lábamról az animáció. A története kicsit bölcselkedő, mégis letisztult, pont ezt várom egy gyerekeknek (is) készülő (mese)filmtől.

Phalanx   2019. 12. 10.

Szerintem ez túlságosan filozofikus mese, az ajánlott korosztálynak maximum a képi világa miatt tetszhet, a mondanivalója azonban inkább a felnőtteknek szól. Az biztos, hogy nyomot hagy az emberben, de valahogy mást, többet vártam tőle.

A film összbevétele 460 674 dollár volt (imdb.com).

A herceg utazása a rendező, Jean-François Laguionie A majmok kastélya című animációs filmjének indirekt folytatása.

A herceg utazása Jean-François Laguionie és a forgatókönyvíró, Anik Le Ray negyedik közös filmje.

A Black Mor szigete után ismét együtt dolgozott Jean-François Laguionie és a zeneszerző, Christophe Héral.

A herceg utazása kimagasló kritikai fogadtatásban részesült a hazájában. A film 4,1 pontot kapott a lehetséges 5-ből a francia filmadatbázisban, az Allocine-n.

A filmre a premierjét követően több mint 16 ezer mozijegyet adtak el Franciaországban.

A francia-kanadai-belga koprodukcióban készült animációs film költségvetése 4,2 millió euró volt.