Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A láthatatlan ember (1933)

The Invisible Man

BoBamburg   2021. 05. 14.

Simán kora egyik legjobb alkotása. Habár nem meglepő, ha azt nézzük, hogy akkoriban a Universal iszonyat jó horrorokat tett le az asztalra. A láthatatlan ember is csodálatos minden szempontból, a technikai megoldások hihetetlen jól sikerültek, és a történet is hű a H.G. Wells azonos című regényéhez.

Thibo84   2019. 02. 02.

Ez a film úgy jó, ahogy van. Meg merem kockáztatni, hogy jóbb lett mint az eredeti regény.

Deku   2017. 08. 31.

A története nem a legmegkapóbb cselekményszálat kapta de szerintem egynek bőséggel megtette és kedveltem. Azért persze olyan kiemelkedő szintet nem tudott behozni. Egyszer érdemes.

Berto49   2017. 03. 13.

H. G. Wells klasszikusnak számító regényének 1933-ban készített filmváltozata. Az ezerszer feldolgozott könyv alapvető kérdése a valóságban elképzelhetetlen láthatatlanság hatása az emberekre. Kár volt szerelmi szállal megspékelni a történetet, de ab... több»

Sabnock Sanatory   2020. 03. 16.

Könyörgöm,ne mai szemmel nézzünk már egy 80 éves mozit. A kornak megfelelő zseniális trükkök,és félelemkeltés is működik. Nem horror,inkább egy sci-fi thrillernek nevezném.

Timon   2020. 01. 24.

Egyszerűen zseniálisan csinálták meg-főleg a trükkös részeket.A ruhás jelenetek plusz különlegesség volt.A látványtervezés hihetetlenül egyedire sikerült,és hihetően függött össze az adott jelenet trükkjeivel. Az istálló rész a végén már sikeresen mi... több»

juhasz-david93   2015. 02. 15.

Szerintem ez a legjobb a legendás Universal-horrorok sorából! Ismertsége és hírneve eltörpül ugyan a Dracula és a Frankenstein mellett, de ez nem azt jelenti, hogy rosszabb lenne, sőt, dinamikusabb azoknál, van benne bőven fekete humor, talán a ma embere számára is könnyebben fogyasztható.

A film elsöprő sikeréhez nagyban hozzájárultak a fantasztikus trükkök. Ezek egyik fele – amikor a Láthatatlan Ember egyáltalán nem látszik – volt a könnyebb, mert hajszálvékony fonalakkal mozgatták a tárgyakat.

(Thibo84)

A forgatás az eredeti tervekhez képest két hónapot vett igénybe, mivel félúton le is állították amikor az egyik díszlet kigyulladt – a szénás pajtajelent a film zárásában.

(Thibo84)

R. C. Sherrif, elszerette volna olvasni az eredeti könyvet, de egész Hollywoodban nem volt belőle, ellenben 14 különböző vázlat fogadta, melyek közül a legtöbbnek köze sem volt az eredeti regényhez. Volt amely a cári Oroszországban játszódott, sőt az egyik legvadabb ötlet egyenesen a Marsra helyezte a cselekményt. Végül Sheriff-nek egy antikváriumban sikerült megvásárolnia Wells eredetijét, majd nekiállt megírni a forgatókönyvet.

(Thibo84)

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

Claude Rains karaktere az egyik legvérszomjasabb a régi Universal horrorfilmszereplőknek, mivel 5 gyilkosságot követett el, s mindemellett egy vonatot is eltérített, amelyen több száz utas lelte halálát.

(citizenfour99)