Az operaház fantomja (1925)

The Phantom of the Opera

coyote   2021. 10. 18.

Hihetetlen, hogy még mai szemmel nézve is mennyire jól működik ez a film a maga összes félelmetes elemeivel. Nagyon imádtam!

Burka   2016. 03. 09.

Másfajta borzongást képes előidézni ez a film, mint egy mai horror. Nehéz megmondani, mitől működik igazán, de a lényeg, hogy működik.

A film összbevétele 720 861 dollár volt (imdb.com).

A szereplők közül Carla Laemmle (1909–2014) élt a legtovább, prima balerinát alakított a filmben.

Gaston Leroux 1910-es Le Fantôme de l'Opéra című művén alapszik.

A világpremier 1925. április 26-án volt az USA-ban, a Curran Theatre-ben (San Francisco, California).

Az Opera díszletének (mely a mai napig áll) lebontását az is megakadályozta, hogy állítólag múltban halálos balesetek történetek azokkal a munkásokkal, akik hozzá nyúltak. Van aki úgy gondolja Chaney szelleme kísért ott és védelmezi.

Chaney arcának kialakítására nagy hangsúlyt fektetett. Az orrát halbőrrel vagy damillal hátrahúzta és átlátszó ragasztóval rögzítette a feje tetejéhez, az orrlyukait és a szeme környékét fekete festékkel kente körbe. A füleit leragasztotta, a kiálló pofacsontokat pedig cellulóz nitrát és gyapjú segítségével alkotta meg, végül szürke festékkel lekente a kész arcot. A szemgolyóira tojás-membránt helyezett, szájába műfogsor került.