A fehér zombi

A fehér zombi

White Zombie

Madeleine és Neil az esküvőjükre készülnek, amikor az egyik ismerősük Monsieur Beaumont váratlanul felajánlja nekik, hogy házasodjanak össze az ő Haiti ültetvényén. Beaumont-t természetesen nem a jó szándék vezérli. Arra készül, hogy bármi áron elnyerje a fiatal ara kegyeit. A tervéhez segítséget kér a fondorlatos Legendre-től, aki a malmában dolgozó embereket érzéketlen zombikká hipnotizálta. Beaumont-nak a Legendre-től kapott itallal sikerül a lányt megkaparintania, de egy kis idő múlva rájön, hogy az érzelmek nélküli test nem azt nyújtja neki, amire ő számított. Szeretne mindent visszacsinálni... Ezalatt a helyi lelkész meggyőzi a gyászoló Neil-t, hogy keresse meg kedvesét, aki talán még mindig életben van...

Forgatókönyvíró: Garnett Weston
Premier: 1932.08.04.

2019.05.06 BoBamburg

Nagyon élvezetes film, amit nem neveznék teljesen horrornak, sokkal inkább egy romantikus dráma, ami csak merít a horror elemekből. De ettől eltekintve egy szépen összerakott film, Lugosi Béla pedig tökéletes mint mindig.

2016.10.04 zoleykrajcsi

Lugosi Bála rajongók számára kihagyhatatlan, kötelező darab A fehér zombi. Én magam nem dobtam hátast a filmtől, de egyszer simán nézhető, mert egyáltalán nem rossz.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben. Szerző: Bogi87

A maszkmester ebben a filmben is Jack Pierce volt, akit a Frankenstein és A múmia tett híressé. Szerző: rbernadett

A film a perverzet az egzotikussal ötvözi regényes formában, mellyel hasonló bírálatot fogalmaz meg a gyarmatosításról, mint Fritz Lang Metropolisának társadalomkritikája.Szerző: rbernadett

A forgatás Kaliforniában az RKO-Pathé Studios-ban és az Universal Studios-ban zajlott.Szerző: dulkap

Rob Zombie az első zenekarát erről a filmről nevezte el White Zombie-nak.Szerző: dulkap