A láthatatlan ember

The Invisible Man

2021.05.14 BoBamburg

Simán kora egyik legjobb alkotása. Habár nem meglepő, ha azt nézzük, hogy akkoriban a Universal iszonyat jó horrorokat tett le az asztalra. A láthatatlan ember is csodálatos minden szempontból, a technikai megoldások hihetetlen jól sikerültek, és a történet is hű a H.G. Wells azonos című regényéhez.

2019.02.02 Thibo84

Ez a film úgy jó, ahogy van. Meg merem kockáztatni, hogy jóbb lett mint az eredeti regény.

Könyörgöm,ne mai szemmel nézzünk már egy 80 éves mozit. A kornak megfelelő zseniális trükkök,és félelemkeltés is működik. Nem horror,inkább egy sci-fi thrillernek nevezném.

2017.08.31 Deku

A története nem a legmegkapóbb cselekményszálat kapta de szerintem egynek bőséggel megtette és kedveltem. Azért persze olyan kiemelkedő szintet nem tudott behozni. Egyszer érdemes.

2017.03.13 Berto49

H. G. Wells klasszikusnak számító regényének 1933-ban készített filmváltozata. Az ezerszer feldolgozott könyv alapvető kérdése a valóságban elképzelhetetlen láthatatlanság hatása az emberekre. Kár volt szerelmi szállal megspékelni a történetet, de ab... Több

2020.01.24 Timon

Egyszerűen zseniálisan csinálták meg-főleg a trükkös részeket.A ruhás jelenetek plusz különlegesség volt.A látványtervezés hihetetlenül egyedire sikerült,és hihetően függött össze az adott jelenet trükkjeivel. Az istálló rész a végén már sikeresen mi... Több

2015.02.15 juhasz-david93

Szerintem ez a legjobb a legendás Universal-horrorok sorából! Ismertsége és hírneve eltörpül ugyan a Dracula és a Frankenstein mellett, de ez nem azt jelenti, hogy rosszabb lenne, sőt, dinamikusabb azoknál, van benne bőven fekete humor, talán a ma embere számára is könnyebben fogyasztható.