A láthatatlan ember (2020)

The Invisible Man

Eastern79   2021. 03. 03.

Tetszett, hogy a film egy kicsit a mostanában reflektorfénybe került családon belüli erőszak témájához (is) nyúlt, és nem csak egy agyatlan mészárlásról szólt a történet. Elizabeth Mosst egyébként is kedvelem, ebben a filmben pedig nagyon jól játszik... több»

Scriptor   2020. 08. 24.

Inkább thriller, és nem illeszkedik a láthatatlan filmek sorába

A láthatatlan ember hivatalos besorolása horror (mellette az IMDb-n még a "mystery és sci-fi" címkéket is megkapta), valójában azonban inkább egy thriller, de annak egészen jó szerintem. Leigh Whannell jól összerakta ezt a meglehetősen izgalmas mozit... teljes kritika»

Puncs   2020. 03. 16.

A láthatatlan félelem

Már hónapokkal korábban eldöntöttem, hogy jegyet váltok erre a filmre. A mozielőzetesében ugyan sok mindent lelőnek az alkotók, de még így is remek thriller. A film főszereplője Cecilia, akit Elizabeth Moss alakít. Cecilia előre eltervezi, hogy meg... teljes kritika»

hp   2020. 07. 14.

Elisabeth Moss ott van a nagy kedvenceim között, elsősorban miatta vártam a filmet. Eleinte jól is indult, megvolt a feszültség és a rejtély, de anélkül, hogy elspoilerezném, a második felében egymást érték a logikátlanságok és az olcsó forgatókönyví... több»

indingo   2020. 03. 04.

Nem olyan rossz a film és biztos akad némi hiányérzetünk és felmerülnek kérdések, de mindez nem olyan lényeges, ha mindent egybe vetünk egy kerek történet, némi izgalommal, de mindenre választ kapunk. Sajnos a gyakorlott film néző sok mindent előre kitalál.

Crystaldeer   2021. 01. 13.

Nekem ez a film azért kap 5 csillagot, annak ellenére, hogy egy-két kivetnivalót és hibát is észre lehet venni a filmben, de!... A film cselekményének felépítése annyira bravúros és kiszámíthatatlan, hogy az írók egyszerűen zseniálisak voltak. Még ak... több»

7ETEDIK   2020. 03. 02.

Ha valaki ebben a témában valóban egyedi filmet akar látni, nem pedig egy futószallagon gyártott újabb klisé hegyet, annak bátran ajánlom Kevin Bacon-el az Árnyék nélkült!

Jason Blum

A film összbevétele 126 709 908 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 155 328 620 forintot termelt. A hazai mozik összesen 100 952 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Adrian autója egy 2015-ös Audi R8 5.2 FSI quattro. Két motorja is van, egy 2009-es Yamaha VMX 1700 V-Max és egy 2012-es Ducati Diavel.

(jakedave )

Egyetlen szereplő vagy stábtag neve sem jelenik meg a film elején.

(jakedave )

Az esetek többségében Elisabeth Moss egy teljesen üres szobában, teljesen egyedül forgatott.

(jakedave )

A főcím alatt az eredeti koncepció szerint egy, a filmhez írt dal szólt volna, de aztán a rendező sokkal baljósabbnak érezte a néma csöndet és a hullámtörések hangját.

(jakedave )

A főszereplő lányt rendszeresen C-nek becézek, amit angol kiejtéssel "szi"-nek kell ejteni, azaz see = láss!

(jakedave )

Érdekes módon az a jelenet, melyben egy kéznyom tűnik fel a zuhanyzó párás üvegfalán, nincs benne a filmben, pedig a film trailerében és a plakátokon is rendszeresen szerepelt ez a kép.

(jakedave )

A láthatatlan ember Leigh Whannell rendező harmadik egészestés filmje, egyben harmadik horrorja is az Upgrade és az Insidious 3 után. A direktor színészként is számos hollywoodi produkcióban feltűnt, egyebek mellett a Warner/DC szuperhősfilmjében, az Aquamanben is láthatták a nézők egy cameo szerepben.

A film női főszereplője, Elisabeth Moss szinkronizálta a Batman animációs sorozat egyik epizódjában azt a lányt, akinek az apja megtalálta a módját, miként válhat láthatatlanná.

A film férfi főszerepére Armie Hammer és Alexander Skarsgard is esélyes volt, de a szerepet végül Oliver Jackson-Cohen kapta.

A láthatatlan ember H. G. Wells azonos című regényének alaposan átdolgozott adaptációja, valamint a könyv alapjául szolgáló 1993-as film remake-je.

Kiknek ajánljuk: akik nem a „nagy elődők” miatt ülnek be a filmbe és nem várnak többet annál, mint amit az előzetes megmutat nekünk. több»

A film az utolsó harmadában néhány nem várt fordulatot is tartogat, és a játékidő alatt csak nagy ritkán ül le. Azt mindenesetre ismét fényesen bizonyítja, hogy a műfaj és a társadalmi problémák felvetése egyáltalán nem zárják ki egymást. több»

A láthatatlan embert bizony meg kell nézni, csak jómagam többet reméltem ennél is. Bárcsak minden újragondolás ilyen lehetne. több»