Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Annuska   2020. 11. 04.

Szerintem túl volt bonyolítva a történet. Egyszerűbben is meg lehetett volna oldani. Elisabeth Moss jól hozta a karaktert.

Scriptor   2020. 08. 24.

Inkább thriller, és nem illeszkedik a láthatatlan filmek sorába

A láthatatlan ember hivatalos besorolása horror (mellette az IMDb-n még a "mystery és sci-fi" címkéket is megkapta), valójában azonban inkább egy thriller, de annak egészen jó szerintem. Leigh Whannell jól összerakta ezt a meglehetősen izgalmas mozit... teljes kritika»

NGN   2020. 03. 04.

Igazán kellemes csalódás volt a film, mert sokkal rosszabbra számítottam. Remek atmoszférával megáldott thriller kerekedett ki ebből az egészből. Elisabeth Moss pedig hitelesen alakítja a szerepét, fantasztikus színésznő.

Puncs   2020. 03. 16.

A láthatatlan félelem

Már hónapokkal korábban eldöntöttem, hogy jegyet váltok erre a filmre. A mozielőzetesében ugyan sok mindent lelőnek az alkotók, de még így is remek thriller. A film főszereplője Cecilia, akit Elizabeth Moss alakít. Cecilia előre eltervezi, hogy meg... teljes kritika»

hp   2020. 07. 14.

Elisabeth Moss ott van a nagy kedvenceim között, elsősorban miatta vártam a filmet. Eleinte jól is indult, megvolt a feszültség és a rejtély, de anélkül, hogy elspoilerezném, a második felében egymást érték a logikátlanságok és az olcsó forgatókönyví... több»

indingo   2020. 03. 04.

Nem olyan rossz a film és biztos akad némi hiányérzetünk és felmerülnek kérdések, de mindez nem olyan lényeges, ha mindent egybe vetünk egy kerek történet, némi izgalommal, de mindenre választ kapunk. Sajnos a gyakorlott film néző sok mindent előre kitalál.

HETEDIK   2020. 03. 02.

Ha valaki ebben a témában valóban egyedi filmet akar látni, nem pedig egy futószallagon gyártott újabb klisé hegyet, annak bátran ajánlom Kevin Bacon-el az Árnyék nélkült!

Jason Blum

A film összbevétele 126 709 908 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 155 328 620 forintot termelt. A hazai mozik összesen 100 952 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A láthatatlan ember Leigh Whannell rendező harmadik egészestés filmje, egyben harmadik horrorja is az Upgrade és az Insidious 3 után. A direktor színészként is számos hollywoodi produkcióban feltűnt, egyebek mellett a Warner/DC szuperhősfilmjében, az Aquamanben is láthatták a nézők egy cameo szerepben.

A film női főszereplője, Elisabeth Moss szinkronizálta a Batman animációs sorozat egyik epizódjában azt a lányt, akinek az apja megtalálta a módját, miként válhat láthatatlanná.

A film férfi főszerepére Armie Hammer és Alexander Skarsgard is esélyes volt, de a szerepet végül Oliver Jackson-Cohen kapta.

A láthatatlan ember H. G. Wells azonos című regényének alaposan átdolgozott adaptációja, valamint a könyv alapjául szolgáló 1993-as film remake-je.

A láthatatlan ember fejlesztése még 2007-ben megkezdődött, akkor David S. Goyert szerződtették le a forgatókönyv megírására. Közel tíz évnek kellett eltelnie, mire 2016 februárjában a Universal bejelentette, hogy a produkció a tervezett szörnyfilmes univerzumuk részét képezi majd, míg a főszerepet Johnny Depp alakítja majd. A Múmia anyagi bukása után azonban a Universal átdolgozta a projektet, menesztették Deppet, átírták a forgatókönyvet, és a főszerepre leszerződtették Elisabeth Mosst.

A láthatatlan ember forgatása 2019. július 16-án kezdődött, és szeptember 17-én ért véget Sydney-ben, Ausztráliában.

Kiknek ajánljuk: akik nem a „nagy elődők” miatt ülnek be a filmbe és nem várnak többet annál, mint amit az előzetes megmutat nekünk. több»

A film az utolsó harmadában néhány nem várt fordulatot is tartogat, és a játékidő alatt csak nagy ritkán ül le. Azt mindenesetre ismét fényesen bizonyítja, hogy a műfaj és a társadalmi problémák felvetése egyáltalán nem zárják ki egymást. több»

A láthatatlan embert bizony meg kell nézni, csak jómagam többet reméltem ennél is. Bárcsak minden újragondolás ilyen lehetne. több»