Játssz egy PlayStation-ért ·  Fórum Login

Bakó Zoltán   2020. 04. 02.

Ócska!

Klisés, közhelyes, teli hibákkal. Egy talicska lótrágya többet ér.

Puncs   2020. 03. 16.

A láthatatlan félelem

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT::: Már hónapokkal korábban eldöntöttem, hogy jegyet váltok erre a filmre. A mozielőzetesében ugyan sok mindent lelőnek az alkotók, de még így is remek thriller. A film főszereplője Cecilia, akit Elizabeth Moss alakít. Cecilia előre eltervezi, hogy megszabadul bántalmazó férjétől, ami sikerül is neki. Ám ennek ellenére nem lélegezhet fel, még annak tudatában sem, hogy exe öngyilkosságot követett el. Folyton úgy érzi, hogy valaki figyeli őt, hogy soha nincs egyedül. Környezetében senki nem hisz neki, még a saját húga is elfordul tőle. Bevallom, személy szerint én arra számítottam, hogy a film végig kételyek között fogja tartani a nézőt azt illet... több»

NGN   2020. 03. 04.

Igazán kellemes csalódás volt a film, mert sokkal rosszabbra számítottam. Remek atmoszférával megáldott thriller kerekedett ki ebből az egészből. Elisabeth Moss pedig hitelesen alakítja a szerepét, fantasztikus színésznő.

indingo   2020. 03. 04.

Nem olyan rossz a film és biztos akad némi hiányérzetünk és felmerülnek kérdések, de mindez nem olyan lényeges, ha mindent egybe vetünk egy kerek történet, némi izgalommal, de mindenre választ kapunk. Sajnos a gyakorlott film néző sok mindent előre kitalál.

HETEDIK   2020. 03. 02.

Ha valaki ebben a témában valóban egyedi filmet akar látni, nem pedig egy futószallagon gyártott újabb klisé hegyet, annak bátran ajánlom Kevin Bacon-el az Árnyék nélkült!

Jason Blum

Kiknek ajánljuk: akik nem a „nagy elődők” miatt ülnek be a filmbe és nem várnak többet annál, mint amit az előzetes megmutat nekünk. több»

A film az utolsó harmadában néhány nem várt fordulatot is tartogat, és a játékidő alatt csak nagy ritkán ül le. Azt mindenesetre ismét fényesen bizonyítja, hogy a műfaj és a társadalmi problémák felvetése egyáltalán nem zárják ki egymást. több»

kritika több»

A film összbevétele 102 226 015 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 106 424 535 forintot termelt. A hazai mozik összesen 68 578 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A láthatatlan ember Leigh Whannell rendező harmadik egészestés filmje, egyben harmadik horrorja is az Upgrade és az Insidious 3 után. A direktor színészként is számos hollywoodi produkcióban feltűnt, egyebek mellett a Warner/DC szuperhősfilmjében, az Aquamanben is láthatták a nézők egy cameo szerepben.

A film női főszereplője, Elisabeth Moss szinkronizálta a Batman animációs sorozat egyik epizódjában azt a lányt, akinek az apja megtalálta a módját, miként válhat láthatatlanná.

A film férfi főszerepére Armie Hammer és Alexander Skarsgard is esélyes volt, de a szerepet végül Oliver Jackson-Cohen kapta.