Diadalmas szerelem (1946)

A Matter of Life and Death

batukán   2015. 12. 31.

Ez a film finoman szólva sem nélkülözi az élénk fantáziát. Romantikus sci-fi. A döbbenet, hogy 46-os. Szerintem van némi politikai üzenete is. Érdemes megnézni.

Amerikában csak úgy mutathatták be a filmet, hogy kivágták azt a részt, amikor a lezuhant pilóta egy meztelen parasztfiúval találkozik.

(wintermat)

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

A színész, Michael Sheen mindig a kedvenc filmjeként emlegeti ezt az alkotást.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

Lois Maxwell filmes debütálása.

A film 1945 májusában játszódik.

Richard Attenborough-nak csak egy mondata volt a filmben angol pilótaként: "Ez a mennyország, ugye?"

David Niven (Peter Carter) és Raymond Massey (Abraham Farlan) mind a ketten 1983. július 29-én hunyt el.

J.K. Rowling szerint ez a kedvenc filmje.