A medence

A medence

La piscine

Jean-Paul már több mint két éve együtt él Mariannával. Egy forró nyári napon feltűnik Harry, régi barátjuk 18 éves lányával, Penelopéval. Marianna rögtön meghívja őket vendégségbe. Harryt korábban gyengéd szálak fűzték a ház asszonyához, így örömmel veszi a meghívást. A rövid együttlét alkalmával a két férfi között hamarosan gyilkos versengés kezdődik az asszony kegyeiért...

Rendező: Jacques Deray
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 1991.03.01.

2023.08.28 Ergit

Sajnos az eredeti filmben benne van egy kb. 5 perces rész, amikor a leendő áldozat „beolvas” leendő gyilkosának, ez a részt nem szinkronizálták, kihagyták a magyarok, nem tudni miért, pedig biztos itt, ebben az 5 percben van a kutya elásva!

2016.06.11 cody0507

Kicsit lassan indul a cselekmény, de szerintem aztán nagyon belelendül. Izgalmas és lebilincselő. Nagyon megjött a kedvem hasonló filmekhez.

2016.02.03 Face

A történet nagyon felszínes, nem igazán látszik, hogy bármilyen energiát fektettek volna bele, másrészt dramaturgiailag nagyon monoton az egész. Túl szimpla sztori, klisés megoldásokkal.

2017.05.12 panhnedy

Szerintem ez egy egészen kellemes film, fiatal, tehetséges színészekkel, akik egész jól alakítanak. Remek hangulata van, és látszik, hogy kora ellenére nem igazán kezdte ki az idő.

A film összbevétele 28 550 dollár volt (imdb.com).

A sajtó a forgatás alatt végig az ex-szerelmes pár Romy Schneider és Alain Delon kapcsolatára volt kíváncsi és botrányokra volt éhes. A két színész azonban a lehető leginteligensebb módon fogadta egymást és csupán a nosztalgia, a közös múlt történéseiről beszélgettek. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film női főszerepére Natalie Wood, Monica Vittire é Angie Dickinson neve is felmerült, mielőtt Alain Delon ex-szerelmét, Romy Schneidert javasolta volna.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Romy Schneider és Alain Delon első közös filmjük szakításuk óta. A színésznő újra visszatért a filmek világába gyermeke születése után. A szerepre maga Delon javasolta, a film forgalmazójának és producerének heves tiltakozása ellenére is, akik úgy vélték Romy neve már nem cseng olyan jól a filmes szakmában.Szerző: ArpiHajdu és Réci