A postás mindig kétszer csenget

A postás mindig kétszer csenget

The Postman Always Rings Twice

James M. Cain világhírű regényének negyedik filmes feldolgozása. Dél-Kaliforniában játszódik. A főhős, Frank Chambers egy út menti fogadóban kap munkát, ahol szemet vet a görög tulajdonos Papadakis feleségére, Corára, aki szintén az első pillantásra szenvedélyesen beleszeret a férfibe. Ettől kezdve egyetlen vágy hajtja őket: egymásért élni - akár gyilkosság árán is.

Rendező: Bob Rafelson
Író: James M. Cain
Forgatókönyvíró: David Mamet
Premier (HU): 1983.01.06.
Több

2017.11.30 Berto49

A leghitelesebb filmváltozata James M. Cain azonos című, 1934-ben megjelent regényének. Több változata született, de majdnem ötven évnek kellett eltelnie, hogy a közönség elé kerülhessen a hamisítatlan verzió. Ez a Bob Rafelson rendezte 1981-es elsős... Több

2017.03.10 NorbiP

Be kell vallanom, hogy a film maga annyira nem jöttbe, nagyon érződött, hogy Film-Noir remake. Furcsa viszont, hogy nem tetszett, mégis mély nyomot hagyott, és emlékezetes volt.

2016.11.08 Stiff

nagyon jól sikerült adaptáció, erotikusan túlfűtött jelenettel és igazi drámai komplikációkkal. Jack Nicholson zseniális mint mindig, és Jessica Langenak is ez az egyik legjobb alakítása

Lange és Nicholson a szexjelenet forgatásának befejeztével is folytatták az aktust. A stáb magukra hagyta őket.Szerző: HE7EDIK

(2016. 04. 24.)
Kár érte, mert benne volt a klasszikus ígérete, de az a bizonyos plusz nagyon hiányzik belőle, hiába adott bele Nicholson és Lange anyait és apait nem csak azon a bizonyos konyhaasztalon, hanem a teljes játékidőben. 6/10 Több