NA

A nagy generáció (1985)

A nagy generáció

papaja   2016. 12. 04.

A magyar filmgyártás utolsó gyöngyszemeinek egyike...legalábbis megjelenést követő években egy darabig. Persze nem hibátlan a film, mivel javarészt színházi színészeket láthatunk alakítani, így ezek a karakterek egy kissé teátrálisra sikeredtek. De annyi baj legyen, ezt már megszokhattuk a magyar filmektől. Mindazonáltal dramaturgiailag nagyon átgondoltan van felépítve, megvan a sajátos hangulata, így megkockáztatnám azt is, hogy ez egy egészen nemzetközi színvonalú alkotás.

nikla113   2016. 10. 05.

Nem kifejezetten tetszett, de merem ajánlani. Egyszer az életben biztosan érdemes megnézni. Nem azt mondom, hogy könnyű kikapcsolódást nyújt, hiszen a filmmel egy kicsit meg kell szenvedni.