Író és hős (1998)

A Soldier's Daughter Never Cries

Berto49   2018. 03. 11.

A rendező korábban látott filmjei alapján sokkal többet vártam. Szimpla életrajzi, a nézők számára jelentéktelen eseményekről szóló unalmas darab egy nem szokványos famíliáról. A lányok az esetek nagy többségében imádják az apjukat, ez így volt itt is, a nagy kérdés, hogy az alkoholista apa megérdemelte-e a szeretetteljes ragaszkodást. Számomra kevés szereplő volt rokonszenves, ezért is alacsony az értékelésem.

James Jones, a "Most és mindörökké" írójának lánya, Kaylie Jones: "A Soldier's Daughter Never Cries" című regénye alapján készült film. Rendezője az idén végre Oscar-díjjal kitüntetett James Ivory. A díjat a legjobb adaptált forgatókönyv (Szólíts a neveden) írójaként kapta. Szerintem már régen rendezőként is kiérdemelt volna legalább egy szobrot, hiszen olyan filmek fűződnek a nevéhez, mint a Napok romjai, Szellem a házban, vagy a Maurice.

(Berto49 )