A Tenkes kapitánya (1964)

A Tenkes kapitánya

Ungváry László
Szabó Gyula
Pécsi Ildikó
Szabó Gyula
Madaras József

Robinson76   2020. 11. 20.

Kalandok a Tenkesen

Az egyik legismertebb és legnépszerűbb magyar sorozat. Engem Baranya megyében és rövid ideig Siklóson élőként különösen nagy büszkeséggel tölt el, hogy szűkebb pátriámban forgatták ezt a remekművet. Hazánk történelmének egy rendkívül érdekes időszakába kaphatunk betekintést remek színészek alakításában, szórakoztató történetek formájában.

vorosrobi   2019. 08. 04.

A magyar Zorro

Suli után haza és délután, leckeírás után tv bekapcs és élvezni az országban látható egyetlen filmet, sorozatot, hőst. Sokáig az se állt össze, hogy a hegy neve a Tenkes. Nekem Tenkes kaptány volt és mert annak nem volt értelme, hogy a Tenkes kaptány(A), ezért én Zenthe Ferencet gondoltam egy Tenkes nevű főhősnek. A 21. századból visszanézve megmosolyogtató, de aki első kézből látta gyerekként, annak olyan, mint a Star Wars a 80-as években. Érdekes, az ma már közel sem tetszik annyira, mint a Tenkes kapitány :D

stif   2016. 09. 05.

Már majdnem egy szuperhős sorozat cselekményességével vetekszik. Nagyon kimunkált, jó humorú, cselekményes sorozat. Szinte nem is értem, hogy ez miért nem lett világhírű. :)

RókaÚr   2015. 11. 02.

Az egyik legjobb sorozat a magyar filmgyártás történetében. Ezt minden korosztálynak egyszerűen látnia kell, mert nem csak izgalmas és fordulatos, de nagyon erős morális mondanivalója is van.