A Thomas Crown-ügy

A Thomas Crown-ügy

The Thomas Crown Affair

Sokkal inkább becsvágyból, mintsem pénzügyi rászorultságból követ el egy majdnem tökéletesen sikerült, milliomos bankrablást a jól szituált üzletember, Thomas Crown. De egy csinos nyomozónõ hamarosan a nyomára akad. Ekkor elkezdõdik egy macska-egér játék, ami… Több

Premier: 1968.06.19.

2023.09.30 Dorkateo

Klasszikus darab, jó film, az újabb verzió 1999-ből nekem mégis jobban tetszett.

2016.11.23 ZiggityZag

klasszikus, jól megcsinált amerikai krimi. A Pierce Brosnanes verzó azonban nekem jobban tetszik

2019.09.16 indingo

A film inkább egy nő és egy férfi kapcsolatát, macska-egér harcát mutatja még ha fő szál egy rablás körül is bonyolódik. A történetet harminc évvel később ismét leporolták és mindenki eldöntheti melyik verzió és szereplőgárda tettszik jobban.

A film bemutatása után divatosak lettek az ír mintás kötött pulóverek, amiket a part menti homársütésnél viseltek a főszereplők. Az Aran-szigeteken, az ír partok közelében élő halászok nőrokonai kötötték őket, és vízálló természetes gyapjúból készültek. Az egyedi csavart minták egyben a halászok azonosítására is szolgált vízbefúlás esetén.Szerző: Dorkateo

1969. július 11-én Theodore John Conrad kirabolta a clevelandi Society National Bankot. Pénztárosként dolgozott a bankban, és egy napon 215 000 dollárt vett fel (ez ma 1,7 millió dollárt jelent), és egyszerűen kilépett az ajtón. A férfi állítólag fél tucatszor nézte meg a filmet a rablás előtt, majd azt mondta barátainak, hogy ki fogja rabolni a bankot a The Thomas Crown Affair című film alapján.Szerző: Dorkateo

A bank előcsarnokát, ahol az első rablás történt, az 1970-es évek elején étteremmé alakították.Szerző: Dorkateo

A főcímdal, a The Windmills of Your Mind elnyerte a legjobb eredeti dalnak járó Oscar-díjat.Szerző: Dorkateo