A kis szemtanú

Vitya
Kelly McGillis
Kelly McGillis
Lukas Haas

Rachel, miután eltemette férjét, kisfiával, Samuellel rokonlátogatásra indul. A kisfiút elkápráztatja a philadelphiai pályaudvar megannyi csodája. Véletlenül azonban valami másnak is szemtanúja lesz: az orra elõtt gyilkolnak meg egy civil ruhás zsarut. A nyomozást… Több

Rendező: Peter Weir
Premier (HU): 1988.10.20.

2016.11.17 Fiatalság kirobbanó ereje

Nagyon, de nagyon izgalmas thriller, sok hátborzongató jelenettel, de ettől eltekintve nagyon jó, szeretem a színészeket is, akik nagyszerűen alakítanak benne, a helyszínek pedig valami mesések.

2015.05.02 Vitya

Érdekfeszito thriller jo szineszi alakitassal. Atlagosnal jobb, nem sablonos a tortenet sem. Összetett igenyes film valodi mondanivaloval. Ajanlom.

2015.05.02 dps

Egy érdekfeszítő thriller, egy parázsló love story, egy gondolatokkal teli összehasonlító kultúr- és vallástanulmány egy erőszakmentességet valló vallásos közösség tisztes bemutatása által. Peter Weir első amerikai filmje a különféle szintjein éles k... Több

2016.04.25 Zsceeeka

Nemrég láttam először, valahogyan belefutottam és rászántam magam. Egész izgalmas, bár nem lett a kedvencem azért. A kisfiú aranyos és jól játszik, bár későbbi filmekből nem emlékszem rá.

2015.08.16 Corazon.Donq

Fel nem tudtam fogni, hogy miféle film is ez. Az elején laposan kezd és ezt a tendenciát tartja is. Annyira untam magam hogy max. egy 30-40 percet voltam képes NAGY nehezen végig nézni. Bűn volt minden, ami ebbe a filmbe belekerült, se értelmes sztori se semmi.

1985-ben a 9. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

Ahhoz, hogy felkészüljön a szerepre, Kelly McGillis egy 7 gyermeket nevelő amis özvegyasszonyhoz költözött egy időre, hogy megtanulja a beszédük ritmusát és belelásson az asszony mindennapi életébe. Szerző: rbernadett

Sylvester Stallone-t még a kezdetek kezdetén kiválasztották John Book szerepére, azonban ő visszautasította azt, amiről később azt mondta, hogy élete egyik legrosszabb döntése volt. Szerző: rbernadett

Harrison Ford csatlakozott a Philadelphia Rendőrséghez, hogy fel tudjon készülni a szerepre, még egy-két razzián is részt vett. Szerző: rbernadett

Miután az amisok visszautasították, hogy szerepeljenek a filmben, a statisztákat többnyire mennoniták alakították. Szerző: rbernadett