A kis szemtanú (1985)

Witness

Fiatalság kirobbanó ereje   2016. 11. 17.

Nagyon, de nagyon izgalmas thriller, sok hátborzongató jelenettel, de ettől eltekintve nagyon jó, szeretem a színészeket is, akik nagyszerűen alakítanak benne, a helyszínek pedig valami mesések.

Vitya   2015. 05. 02.

Érdekfeszito thriller jo szineszi alakitassal. Atlagosnal jobb, nem sablonos a tortenet sem. Összetett igenyes film valodi mondanivaloval. Ajanlom.

dps   2015. 05. 02.

Egy érdekfeszítő thriller, egy parázsló love story, egy gondolatokkal teli összehasonlító kultúr- és vallástanulmány egy erőszakmentességet valló vallásos közösség tisztes bemutatása által. Peter Weir első amerikai filmje a különféle szintjein éles k... több»

Zsceeeka   2016. 04. 25.

Nemrég láttam először, valahogyan belefutottam és rászántam magam. Egész izgalmas, bár nem lett a kedvencem azért. A kisfiú aranyos és jól játszik, bár későbbi filmekből nem emlékszem rá.

Corazon.Donq   2015. 08. 16.

Fel nem tudtam fogni, hogy miféle film is ez. Az elején laposan kezd és ezt a tendenciát tartja is. Annyira untam magam hogy max. egy 30-40 percet voltam képes NAGY nehezen végig nézni. Bűn volt minden, ami ebbe a filmbe belekerült, se értelmes sztori se semmi.

Kelly McGillis
Kelly McGillis
Lukas Haas

1985-ben a 9. legtöbb bevételt hozó film volt.

Ahhoz, hogy felkészüljön a szerepre, Kelly McGillis egy 7 gyermeket nevelő amis özvegyasszonyhoz költözött egy időre, hogy megtanulja a beszédük ritmusát és belelásson az asszony mindennapi életébe.

Sylvester Stallone-t még a kezdetek kezdetén kiválasztották John Book szerepére, azonban ő visszautasította azt, amiről később azt mondta, hogy élete egyik legrosszabb döntése volt.

Harrison Ford csatlakozott a Philadelphia Rendőrséghez, hogy fel tudjon készülni a szerepre, még egy-két razzián is részt vett.

Miután az amisok visszautasították, hogy szerepeljenek a filmben, a statisztákat többnyire mennoniták alakították.

A filmben az amisok németül beszélnek, amely a valóságban egy elég ritkán beszélt nyelv ebben a közösségben.

Jack Nicholson és Sylvester Stallone egyaránt számításba került John Book szerepére.

Peter Weir, amikor aláírta, hogy megrendezi a filmet, még semmit nem tudott az amisokról.

Eredetileg David Cronenberget kérték fel rendezőnek.