A bűn állomásai

A bűn állomásai

The Yards

A bűn állomásai című filmben Leo Handler végre kiszabadul a börtönből, ahol barátai helyett ült. Visszatér szülővárosába és nagybátyjánál helyezkedik el, s felveszi a kapcsolatot régi barátaival is. Idővel világossá válik számára, hogy bácsikája milyen… Több

Premier (HU): 2001.12.11.
Ellen Burstyn
Faye Dunaway

2019.10.10 Yosihiro

A bün állomásai

A film címéböl fakadóan én másra gondoltam. A történet akár egy hétköznapi életet is bemutathatott volna de ez most meseszerü lett. Kaphatunk egy képet a korrupcióról, szerelemröl, szeretetröl, gyülöletröl és nem utolsó sorban a hatalomvágyról. A jelzök ugyan nem takarják a film lényegét amit bevallok öszintén nem sikerült megfejtenem. Igazából nem tudtam eldönteni mit akartak kiemelni a filmben. Az emeberi igazmondást a lelkiismeret vivódását vagy egy drámát amiben egy bontakozó szerelem lesz áldozatul a hataloméhes embereknek. Másrészröl pedig voltak olyan "családi" momentumok ami igen életszerüen mutatta be egy mostohapa szerepét és a vele való viszonyt a családdal. Egy anyai szeretetet a fia iránt és azt, hogy teljes életet nem tudott adni a fiának mert apa nélkül nött fel. Mindezek fényében a film gyengére sikerült. Igazából nem volt izgalom vagy hatalmas csattanó de váratlan sem történik a filmben. Összességében a kép és vágás és rendezési rendben volt. A színészek hozták a forgatókönyv adta szerepet de azon nem tudtak felül emelkedni ezért gyengébb lett az összhatás. Igazából a zenei aláfestést hiányoltam ami növelhette volna még a film értékét. Így egy közepes azaz három csillagot tudok csak adni erre a filmre. Nézhetö de egy sima hétköznapi történésen kívül nem kapunk mást mint egy közepesen szórakoztató filmet. Üdv Yosi

2015.05.14 ZeroHero

Remek kis krimi volt izgalmas fordulatokkal, jól rávilágít a korrupcióra és az elnyomásra, ami tulajdonképpen az egész világon jelen van sajnos. Egyébként nagyszerűek voltak a színészek is, szóval élvezhető volt.

A film összbevétele 882 710 dollár volt (imdb.com).

A filmnek 24 millió dollár a költségvetése.Szerző: LionelMessi10

A verekedős jelenet előtt Joaquin Phoenix valóban megütötte Charlize Theront, aki valóban legurult a lépcsőn.Szerző: rbernadett

A film egy 1980-as évekbeli valós korrupciós botrányt dolgoz fel, aminek a rendező, James Gray apja is részese volt. Szerző: rbernadett

A Leo és Willie szerepét játszó színészek megegyeztek, hogy tényleg verekedni fognak az arról szóló jelenetben, ezért a képernyőn valóban Joaquin Phoenix és Mark Wahlberg verekedése látható trükkök nélkül. A jelenetet három kameraállásból vették fel. Habár viseltek térd- és könyökvédőt másnap a színészek kékek, zöldek voltak. Szerző: rbernadett