A Thomas Crown-ügy

A Thomas Crown-ügy

The Thomas Crown Affair
indingo

Thomas Crown milliomos világfi, aki a világon bármit megtehet. Még a törvény szava sem áll az útjában. Mikor úgy dönt, véghez akarja vinni az évszázad műkincsrablását, tervét sikeresen végre is tudja hajtani. A hatóságok nem is gyanakodnak a playboyra, ám Catherine Banning nyomozó gyanút… Több

Rendező: John McTiernan
Forgatókönyvíró: Alan Trustman, Leslie Dixon, Kurt Wimmer
Premier (HU): 1999.08.19. | HBO Max (2024.02.16.)

2023.09.30 Dorkateo

Határozottan szellemesebb, mint az 1968-as eredeti. Modernizált, friss, elegáns, csavartak a történeten is, ami a javára vált. Faye Dunaway pedig még mindig csodás az új szerepében is.

2019.09.16 indingo

Többször is nézhető film ami nem csak egy képrablás, hanem egy milliárdos férfi és a biztosítási nyomozónő viszonyát is elénk tárja. Neves szereposztás és érdekessége, hogy az 1968-as verzióban szereplő Fay e Dunaway is szerepel ebben a feldolgozásban.

2016.02.09 pqrs

Bár vannak benne gyengébb elemek (Rene Russo) azért a film nagy része ötletes, vicces, humoros, így remek szórakozást nyújt!

2016.07.05 Phalanx

Rene Russót nem annyira bírom, nekem ő egy kicsit lerontotta a filmet, ami amúgy egész jó lett volna. Jó kis történet, ami le tudott kötni végig, nem unatkoztam, nem voltak vontatott részek nagyon.

2015.08.17 JamesBont

Nem rossz film, igazából semmi különös nincs benne szerintem. Egy kicsit nyálas - amire Pierce Brosnan és Rene Russo személye is nagyban rátesz -, de nem feltétlenül kellemetlenül, egyszer legalábbis meg lehetett nézni.

A pszichológust az a Faye Dunaway játssza, aki a korábbi, 1968-as változatban a főhősnőt alakította.Szerző: Dorkateo

Az ötlet, hogy a hőkamerákat a szokatlan hőmérséklet használhatatlanná teszi, John McTiernan rendezőtől jött, aki egy korábbi filmje, az 1987-es Ragadozó forgatásánál tapasztalta, hogy mikor a hőmérséklet egy bizonyos pont fölé kúszott, a hőkamerák meghibásodtak.Szerző: kázsé

Pierce Brosnant a hajós jelenetnél nem helyettesítette kaszkadőr.Szerző: kázsé

A jelenetet, amiben Catherine "meglasszózza" Thomast a törölközőjével tizenhatszor kellett felvenni.Szerző: kázsé