A tizedes meg a többiek

A tizedes meg a többiek

2023.06.22 JRD

„Grisa, azt a jó moszkvai nénikédet!”, „Dokument jeszty.”, „Még megadni sem tudjuk magunkat!”, „Ide lőjetek!” Ezek ma már mind-mind szállóigévé vált mondatok egy olyan filmből, ahol a főszereplők kis emberek. Akkoriban számtalan hősfilm született… no... Több

Talán Sinkovits Imre legjobb mozija.A történet maga nem a legerősebb,de minek is,ha ilyen színészóriások játszanak benne,és tele van jobbnál jobb párbeszédekkel,fanyar humorral.A mimika,és a mozdulatok is élményszámba mennek. Kötelező darab!

2017.07.10 Deku

Na erre mondom azt, hogy ilyen magyar filmek nincsenek ma már. Ami sajnálatos mert ők még tudtak játszani. Szórakoztat, humoros és tanulságos története van ennek.

2020.09.30 Szilárd-Leo

zseniális

Sziasztok most néztem már 101 szer is .Örök klasszikus ,,hát persze az oroszoki is spázsban vannak.Aki ezt halja az mindenki tudja melyik filmröl van szó.Lehet 65 ben készül most is megálná a helyét .Most a filmröl irok egy kicsit Második világháborúban játszodik amikor a németek lerombolják pestet.és egy kis csapat menekül ,Föhösünk dezertör és menekül a zsoldal amit kézigránátban elrejtve tart.De vahogy lebukik ,és mégis kiszabadul mindig .Egy kastélyba szökevényekkel vagy inkább dezertörökkel egyben bujkál .Mig felnem tünik egy másik tizedes .És amikor szórul a hurok akkor mindenki menekül a nemetek elöl .Aztán egy magyar családnál találnak egy Orosz kis katonát aki sebesült és segittenek neki .De elkapják öket az oroszok is,és igy kiskapúval .......Nem folytatom tovább NÉZÉTEK MEG érdemes ,

2018.02.25 szucszoli

Miután megnéztem a filmet, hiányérzetem volt, úgyhogy elkezdtem a kommenteket olvasni, mert rá akartam jönni, hogy mi a jó és mi a vicces, illetve szórakoztató ebben a filmben, de sajnos nem jöttem rá. Én értem, hogy imádunk a legmagasabb jelzőkkel d... Több

2018.07.23 Kis Anna Kinga

Egy örök klasszikus olyan színészóriásokkal, mint Sinkovits Imre, Szabó Gyula, Major Tamás. Imádom ezt a filmet, mert benne van az egész élet. Nagyon-nagy film. Remek szereplők, igazi klasszikus. Ajánlom a mai fiataloknak.

2017.05.29 Zoer8993

Akkoriban nagyon remek magyar filmeket gyártottak. Volt rendes szuper színészi játék ami manapság már eléggé megkopott. Ez a film viszont még ma is zseniális.

2016.10.04 zoleykrajcsi

Ha lehetőség lenne rá, több pontot is szívesen adnék A tizedes meg a többiek című filmre, mert véleményem szerint ez az egyik legjobb magyar vígjáték. Igazi klasszikus, mindenkinek látnia kéne.

2015.09.12 Meeroz21

Nagyon nem találták el azt a hangulatot ami ehhez a filmhez dukál. Rémes és unalmas alkotást varázsoltak elénk ami nem állja meg a helyét a mai világban sőt akár régen sem. Nem volt kedvemre való ezért nem is tudom ajánlani.

2015.08.22 Norcsi59

Azon kívül hogy egy reális komoly eseményt választott alap témájául egy igazán Pörgős, vicces film is. Elgondolkodtató cselekményes is végig leköti a figyelmet.

2015.09.28 marcibodri

A tizedes meg a többiek dráma lett volna, de aztán valami csoda folytán átalakult vígjátéká, anno rengetegen nézték meg moziban, és azóta sem kopott szinte semmit a film. Még mindig remek.

2015.12.28 Niki19

Tipikus magyar film, magyar humorral fűszerezve. Nekem nagyon tetszett, ezért is ajánlom mindenkinek. A kort, melyben játszódik a film, igazán visszatükrözi.

2016.04.20 Kata

Az egyik legjobb és legkritikusabb film. Mindenkinek ajánlani tudom. Rendkívül jól visszaadja a kort, amiben játszodik. Érdemes megnézni, már csak a jó párbeszédek miatt is. "Az oroszok már a spájzban vannak."

2015.03.31 Andi66

A magyar filmgyártás egyik kiemelkedően szórakoztató régi filmje. Aki nem látta az nagyot veszített. A mai fiatalságnak is érdemes megnézni. Zseniális film szuper szereplőkkel.