Egy háború

Krigen

Movieaddicts.hu
2016/03/03

Nehéz a dolga a katonának
Az Egy háború a nagyon mély, és súlyos etikai kérdések felvetése miatt emelkedik ki az átlagos, „belerokkantam a szörnyűségekbe” típusú filmek közül. 9/10 Több

Revizoronline.com
2016/03/06

A bevetés szabályai a bombák földjén
A legjobb idegen nyelvű film az Oscar legfontosabb kategóriája, mivel Hollywood már a jelöléssel is olyan külföldi mozikra irányít megérdemelt reflektorfényt, amilyen például ez a rendhagyó dán háborús dráma. CSIGER ÁDÁM KRITIKÁJA. Több

Hetediksor.hu

Mindenkit hazavárnak
Pilou Asbækneknek egy harcoló alakulat parancsnokaként éles helyzetben kell meghoznia egy nehéz döntést, melyért később olyanok vádolják, akik soha nem szagoltak még puskaport. A dánok nem csak krimiben és vígjátékban jók. 8/10 Több

Smoking Barrels

Értékelés: 7.5/10
Nézhető és néhol kifejezetten erős pillanatokkal operáló film, ami a skandináv drámák kedvelőinek tudok jó szívvel ajánlani. 7,5/10 Több

Vox.hu
2016/03/07

A harcmező hősének lenni csak bizonyos filmekben egyszerű, vagy magasztos. A jobbakban nem olyan. Tobias Lindholm Oscar-díjra jelölt háborús drámája tárgyilagosan szólja az igazat, s keresi a valódit. Az meg valahol a Közel-Kelet és Dánia között lehet félúton. 80/100 Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!