Alice

Alice elérkezett élete azon szakaszában, amikor a nők új impulzusokra és kapcsolatokra vágynak. Azonban ezt megnehezíti katolikus neveltetése, a nő nem tudja eldönteni, hogy képes e felvenni a versenyt a sikeres férjjel a jóképű szakszofonos. Alice egy kínai… Több

Rendező: Woody Allen
Író: Woody Allen
Premier: 1990.12.25. | HBO Max (2023.09.18.)

2018.10.17 emiel

Nagyon jó kis film. Egy olyan világot képzel el, melyet talán mindannyian kipróbálnánk: láthatatlanul megjelenni olyan helyeken és meglesni másokat bizonyos kényes szituációkban, s titkaikat kifürkészve leleplezni őket. A történet főhőse mindeközben önmagát és boldogságát keresi. Remek történet, nekem nagyon tetszett!

2016.06.02 erare

Kissé elvont film, kusza, amolyan Woody Allen-es szürreális és kusza. De én szeretem a filmjeit, így nem volt vele semmi gondom. Ugyanakkor vártam már, hogy véget érjen a Diane Keaton-széria a művész életében. Végre egy kis Mia Farrow!

A filmben szereplő színészek közül egyedül William Hurt volt Oscar-díjas, de az elismerésre korábban jelölték már Judy Davis-t, Alec Baldwint, Bob Balabant és James Tobackot is.Szerző: erare

Sean Young egy rövid jelenet erejéig felbukkant (volna) a filmben, ám rendezői utasításra ezt kivágták a filmből. A színész egy másik 'megnyilatkozása' szintén kimaradt Woody Allen Bűnök és vétkek (1989) című filmjéből.Szerző: erare

A Hilda szerepében felbukkanó Sean Young-nak ez volt filmszínészi debütálása.Szerző: erare

A filmben Dr. Yang szerepében Keye Luke volt látható, akinek ez volt az utolsó filmes munkája, hiszen a színész röviddel a forgatást követően elhunyt.Szerző: erare