A 40 éves szűz

A 40 éves szűz

The 40 Year Old Virgin

Andynek (Steve Carell) jól megy sora: jó munkája van egy műszaki áruházban, akciófigura- és képregénygyűjteménye elsőosztályú, és esténként kedvére festegetheti ólomkatonáit. Csak egy bökkenő van: Andy élete eddigi 40 éve során még soha nem volt nővel. Mikor kollégái rájönnek az évtizedek óta… Több

Premier (HU): 2005.10.06.

2024.03.11 Ари Шандор

Steve Carell ebben a filmben is igazán jó. Kifejezetten kedvelem. Nem játssza túl a szerepeket, nem túl idióta. Elizabeth Bankst nem ismertem eddig, nem tudom, miben látható még. Ebben a filmben nagyon jól alakította a feslett ribit. Valahogy aranyos... Több

2018.06.05 mamiéstöti2

Nagyon komoly vígjáték. Egyszerűen parádés a főszereplő játéka és rengeteg poént csempésztek ebbe a valóságszagú történetbe.

2016.07.27 ArpiHajdu és Réci

Egy jó kis vígjáték, jó poénokkal, egy lúzer karakterrel a középpontban. Bár személy szerint Apatow vígjátékai közül nem ez a kedvencem (nekem eddig legjobban a Felkoppintva és a 40 és annyi tetszett), de egy nézhető és szórakoztató film, amely kikap... Több

2017.09.24 Deku

Fantasztikus hangulatot csempészett be a film, ami nagyszerűen megadta a film varázsát és így sikerült elbájolnia engem. Ritka az ennyire nagyon tutin elkészített darab. Ezt csak dicsérni tudom.

2016.03.13 citizenfour99

Remek, szórakoztató vígjáték. Nekem tetszett. Ma már kevesebb van az ilyen jópofa vígjátékokból.

A gyantázás előtt Steve Carell-nek felajánlották, hogy trimmelje le egy kicsit a mellszőrét, s akkor a művelet kevésbé lesz fájdalmas. A színész erre nemet mondott, akárcsak a felkínált Advilekre, mert nem tudta mi vár rá. Később elmondta, hogy az első gondolata a jelenet leforgatása után az volt, hogy "ez nagyon rossz ötlet volt." Szerző: ArpiHajdu és Réci

A gyantázós jelenetre vonatkozóan Steve Carell bevallotta, hogy sokkal jobban fájt neki a szőrtelenítés, mint ahogyan azt előre elgondolta. Ha megfigyeljük, még azt is lehet látni, hogy a színész teste vérzik egy kicsit. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A gyantázós jelenethez szándékosan nem írtak forgatókönyvet, mert a spontán reakciókra akartak építeni. Paul Rudd később elmondta, hogy a jelenet forgatása során valóban nagyon keveset kellett színészkedniük.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Romany Malco a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2