A szerelem három évig tart

A szerelem három évig tart

L'amour dure trois ans

Egy fiatal pár becsvággyal és lelkesedéssel vág bele közös életükbe, és az örök szerelem reményében összeházasodnak. Házaséletük azonban három év elteltével zátonyra fut, s a válás árnyékában a fiatal és kiábrándult Marc kidolgoz egy teóriát, amely szerint minden szerelem csak három évig tart. A szavatossági idő lejárta pedig garantált. Ám a szinglik közösségében újfent ismerkedni kezd, s egy lánnyal való találkozása felcsillantja az újabb szerelem lehetőségét. Lehet, hogy a nagy Ő-vel még csak most találkozott? Barátai hisznek a szerelemben és az ő szerelmükben is - ami talán nemcsak három évig tart.

Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2012.08.16.

2019.09.14 Berto49

Sikertelen rendezői debütálás

Erről a filmről semmi jót nem tudok írni. A hazájában valószínűleg celebként működő személyiség kipróbálta a rendezői széket is, sőt azóta egy újabb filmet is készített. Semmi eredetiséget nem vitt a munkájába. Se nem humoros, se nem drámai, a jelenetek cél és értelem nélküli követik egymást, ahogy éppen az eszébe jutott. Egyetlen valamire értékelhető előnye Louise Bourgoin szereplése Alice alakjának megformálásában. Kár volt megvenni a film forgalmazási jogát, ráadásul szinkronizálták is, sőt még DVD-én is kiadták. Szegény balekok (köztük én is), akik abban reménykedtek, hogy láthatnak egy jó francia filmet.

2015.11.12 Adell89

Jó kis romantikus film volt, kreatív poénokkal. Nagyon tetszett, csak ajánlani tudom mindenkinek. A főszereplő pasi nagyon intellektuális, imádtam, Alice pedig gyönyörű nő. Kellemes film!

Frédéric Beigbeder (1965) író, irodalomkritikus és televíziós műsorvezető az 1994-ben megjelent saját regényét filmesítette meg.Szerző: Berto49