Mike és Dave esküvőhöz csajt keres (2016)

Mike and Dave Need Wedding Dates

indingo   2017. 11. 18.

Egynek elment, helyenként még humoros is voltam, tényleg tudtam nevetni, de összességéből egy jó vígjátékhoz sokkal több kell. Nem volt benne olyat amit máshol ne látott volna az ember.

ArpiHajdu és Réci   2016. 12. 03.

Hát ez a film... nem tudom, mi folyik mostanában a vígjátékok esetében, de a színvonal egyre csak romlik. Ebben az esetben még az is súlyosbítja a körülményeket, hogy kb. a 30. percnél már azt kérdeztem, mikor lesz vége. Pedig egy másfél órás "filmről" van szó. Az egyetlen valamire való, értékelető momentuma stáblista alatt bejátszott bakiparádé. És itt a lényeg: végig az volt az érzésem, hogy ez az egész csak egy nagyon hosszú bakiparádé gyűjtemény, amire csak úgy rásütötték, hogy film. Mivel is volt konkrétan problémám? Egyrészt amit itt a főszereplők előadtak, az nem színészkedés volt, hanem ripacskodás (ebben kifejezetten Adam DeVine járt élen), a poénok nem viccesek, hanem kínosak voltak, a sokadik übergagyi szóvicc után komolyan ki akartam kapcsolni a tévét, hogy ezt nem nézem tovább (végül nem tettem), a sztoriban pedig szinte percre pontosan lehet tudni, hogy egy ilyen történetnek épp melyik kliséjét fogjuk megkapni. Ha valamit még jó pontként tudok kiemelni, akkor az a jó zenék, amelyek tudtak egy kis bulihangulatot teremteni, de ez még önmagában kevés az üdvösséghez. Szóval az történt, hogy egy könnyed kikapcsolódást akartam, errefel a fejfájás kerülget a rengeteg kínos jelenettől. Ez van akkor, amikor egy vígjáték épp azt nem tudja szolgáltatni, amire alapból kitalálták: nevetetni és szórakoztatni.

Orosz István   2016. 07. 08.

Nekem nagyon tetszett a film, rengeteg jó jelenet látható volt. Nagyon humoros volt, megérte rá elmenni. Na például az ugratós jelenet nagyon durva volt, meg a szóviccek Alien nyolcadik utas az anál!!! :D

puffancshercegnő   2016. 09. 10.

szerintem egyáltalán nem lett jó. Gagyi poénok voltak benne, inkább volt alpári, mint vicces. Unalmas volt a cselekmény is, még ha csak egy nyári vígjátékról is van szó, akkor is túl egyszerű volt. A Rossz szomszédság és a Haverok fegyverben sokkal jobb volt.

Fahéjgolyó   2016. 10. 05.

Számomra eléggé elcsépelt volt, a poénok egyszerre sablonosak és bugyuták a karakterekben semmi extra. Egyszer egy unalmas délutánon elmegy, ha az ember nem vár tőle túl sokat.

Adam DeVine

Érződik, hogy sok “poén” improvizáció eredménye, ami akár jót is tehetett volna a kész alkotásnak, de úgy látszik, nem mindenki egy Robin Williams. Hát Efron és Devine nagyon messze állnak tőle. 4/10 több»

Leginkább azoknak a 18 és 30 év közöttieknek ajánlom, akik csupán néhány agyzsibbasztó, könnyed pillanatra vágynak, és mélyen megvetik a mögöttes tartalommal terhes, gondolkodásra késztető műveket, mert szerencséjükre, ez nem az. 60/100 több»

Már a címe is, nem igaz? Mike és Dave esküvőhöz csajt keres. Hát várhatunk ettől bármit? Az a poén, hogy nem várhatunk, de kapunk. több»

A film gálapremierje nem a megszokott keretek között zajlott, meglehetősen lazára vették a figurát. A premier után a stáb tagjai a vendégekkel együtt egy Los Angeles-i bárba mentek, ahol többek között sörpongozással múlatták az időt. A vendégek között ott az igazi Mike és David, valamint rengeteg sztár, úgy is mint Emma Stone vagy A munka hősei című vígjátéksorozat sztárjai is.

(ps )

Ez Zac Efron harmadik komédiája 2016-ban, amit a Nagyfater elszabadul és a Rossz szomszédság 2 előzött meg.

(ps )

Ez Anna Kendrick és Adam DeVine harmadik közös filmje. Korábban együtt játszottak a Tökéletes hang és a Tökéletes hang 2 című filmekben.