Amadeus

Amadeus

2018.04.30 Plisetsky

Nekem nem lett a kedvencem. Noha a színészek nagyon jók voltak, nekem a sztori és maga Amadeus nem igazán nyerte el a tetszésemet. Sokszor éreztem idegesítőnek és unalmasnak.

2016.04.19 mrfaktor

Nagyon részletes korrajz minden idők egyik legnagyobb hatású zeneszerzőjéről. Nem biztos, hogy minden eleme igaz volt Mozartra is, de a film világában nagyon beleillett. Ez a film szerettette meg velem igazából a klasszikus zenét.

2015.09.12 Meeroz21

Eszméletlen egy alkotás lett. Itt aztán mindent megkaptam, amire csak vágytam. Egyszer volt rendben a látvány és összhangban a karakterek. Ezen kívül szerintem néhol még a humor is egész jól felvillan. Nekem ez kitett egy egész kellemes kis filmet. El nem dobtam az agyam az tény de egynek megfelelt.

2015.02.24 evaka3355

Nagyon szeretem ezt a filmet. Megszámolni sem tudom hányszor láttam. Nagyon jó!!! Mozartól nem készült ettől jobb alkotás, az alakítások is nagyon erősek.

2015.06.12 fancsi094

Ének órai klasszikus, érdemes lenne minden tanárnak beiktatni a gimnáziumi órák színesebbé tételéhez. Mindenkinek csak ajánlani tudom! 3 csillagot mindenképp megérdemel.

2015.03.12 Sniper

Csodálatos, gyönyörű film. Imádom, és nem azért, mert Mozart az egyik kedvenc zeneszerzőm, hanem mert gyönyörű, ez egy művészi darab. Amit sok ember nem ért meg szerintem, az az, hogy ez a film Salieriről, és nem Mozartról szól, és végképp nem Mozart... Több

2016.09.19 Vviktor

Érdekes feldolgozása ez Mozart történetének. Igazi jó történelmi dráma, ami nem hagyja unatkozni a nézőt, magával ragadó a hangulata. Érdemes megnézni!

2015.09.28 marcibodri

Remek film, nagyon jó benne a színészek alakítása, és a hatása is más filmekben is megjelenik, Pl az Utolsó akcióhősben a kisfiú felismerte a színészt aki megölte Mozartot. (Arnold pedig úgy értette hogy Mó-t a Cártot) :D

2018.08.29 Barnabii44

Kultuszfilm hátárán lebegő remekmű.

2015.03.26 zotyika33

Gyönyörű film ez. Bemutatja a két zeneszerző közötti rivalizálást. Bár Salieri féltékeny Mozartra, mégis elismeri tehetségét. Ennek ellenére mégis bosszút forral ellene. Jó kis film és nem unalmas.

2015.03.01 HZ007

Érdekes történet két zeneszerző kapcsolatáról. Különös, mert Salierivel szemben nem is ellenszenvet, talán kis sajnálatot éreztem. Bár azonosulni is tudtam vele bizonyos mértékig :D Három órás, de sajnos csak ennyi. Remek összhang van a kép és a zene között. Szórakoztatóan drámai film.

2018.07.24 Tothem

A zseni és az "átlagos" ember közti féltékenység, elismerés, és a vágy, hogy az emberek elismerjenek és szeressenek. Ezek mind olyan dolgok amelyeket mindenki megtapasztal. A film az emberiség történelmének leghíresebb zsenijének és az ő csodálójának... Több

2015.04.20 JollyDzsé

Tom Hulce felejthetetlen alakítást nyújt Mozart szerepében. Annyira jó, hogy eltereli a figyelmet a főszereplőről, Salieriről. Azért lett a film címe Amadeus, mert a név jelentése: Isten szereti, és ez a film központi kérdése,amit Salieri folyton fel... Több

2017.03.03 byvike70

Remek film, remek alakítások, zseniális zene! Iszonyú jó a humor benne.