Amarcord

Az Adriai-tenger partján fekvő kisvárosban él Titta, a nagyra nőtt kamasz. Miközben a harmincas évek Olaszországában egyre jobban tért hódít a fasizmus, a fiú a felnőtté válás megannyi problémájával küszködik. Az élet leginkább a kisváros utcáin zajlik, melyeken mindenki megfordul, aki él és mozog. Ott van a városka szexbombája, akiről minden férfi álmodik, az ügyvéd, az utcalány, a gigantikus mellű trafikosnő, a fagylaltos, a fasiszta pártvezér, mindenféle hóbortos emberek. Évszakok jönnek és mennek. A világhírű rendező önéletrajzi ihletésű filmje.

Forgatókönyvíró: Federico Fellini, Tonino Guerra
Zene: Nino Rota
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier: 1973.12.13.

2022.08.04 Reitman

Ez a filmek filmje, az biztos!

2019.02.06 lauralaura

Tényleg csak az életről és az olaszokról szól - persze jó értelemben. Engem csak egy-két helyen nem kötött le annyira. Nino Rota zenéje zseni.

2019.12.05 Dada

egyszerűen brilliáns, utánozhatatlan Fellini

A film összbevétele 131 377 dollár volt (imdb.com).

Titta szerepét egy pályakezdő színész, Bruno Zanin kapta.Szerző: Bogi87

Az apa szerepét először Fellini Nereo Rocco-nak (fociedzőnek) szánta, de felmerült Titta neve is. Végül Armando Brancia-át választotta, aki egy nagyszerű, de kevésbé ismeret színész volt. Szerző: Bogi87

Titta szüleit egyrészt Titta valós családjáról, másrészt saját szüleiről mintázta Fellini, ők is elszöktek fiatalon a szülői házból, és házasságot kötöttek, mint a rendező igazi szülei.Szerző: Bogi87

Ninola szerepét is valós személyről mintázta. A hölgyet egy filmszínházban figyelte meg, aki lefátyolozottan, magányosan mozizott, és szüntelenül dohányzott. Ez az emlék is látható egy jelenetben.Szerző: Bogi87