Andalúziai kutya

Andalúziai kutya

Un chien andalou

Az Andalúziai kutya című szürreális alkotás a ma embere számára megdöbbentően furcsa és ijesztő elemekben gazdag, s nehezen értelmezhető. Egymástól független képkockák, jelenetek váltják egymást: egy férfi két zongorát húz maga után, melyen egy-egy szamár fekszik,… Több

Rendező: Luis Buñuel
Forgatókönyvíró: Salvador Dalí, Luis Buñuel
Ország: Franciaország
Premier: 1929.06.06.
Simone Mareuil

2018.03.13 hackerjulcsi

Túl van már rágva meg elemezve ez a film, ezért nem is írok véleményt igazán. Szerintem mindenkinek érdemes megnézni legalább egyszer, mert nagyon érdekes műalkotás.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben. Szerző: rbernadett

A legenda szerint a levágott kéz egy valódi ember keze volt, akit Dali győzött meg, hogy vágja le a kezét ebédért cserébe.Szerző: rbernadett

Egy elpusztult borjú szemét használták abban a jelenetben, amiben az asszony szemét széthasítják. Szerző: rbernadett

Luis Buñuel rendezői debütálása, amelyet a festő Salvador Dalíval közösen jegyez, mindenekfölött egyetlen képével a filmtörténeti tudatunkba: egy szemgolyóba hasító borotva képével. Szerző: Archívum