Aranyláz

The Gold Rush

2023.08.26 Ergit

Tele képtelen gegekkel és persze a kisember megpróbáltatásaival. Nagyon jó film!!!

2015.02.20 erare

Chaplin minden poénja mögött igazságmorzsák lapulnak. Nagyon szeretem a filmjeit. Lénye megtölti a filmet; nincs is szükség hangra, beszédre - a képkockák tisztán és érthetően mesélnek.

2017.11.09 Berto49

A gyűjteményemet rendezgetve kaptam kedvet ennek az örökbecsű filmnek az újranézésére. Szerencsére az 1925-ös változat Chaplin által „felújított” 1942-es változata van meg a halhatatlan Charlie zenei válogatásával és hangalámondásával. Hozzá kell ten... Több

2019.09.11 Timon

Chaplin-klasszikus

Chaplin-rajongóként ez a film tetszett,de nem csak ezért. Amikor készült (1925) az akkori amerikai életmód,hangulat,társadalmi közkép,ehhez jól is passzolt a zene-jó,hiteles nosztalgikus légkört alakított ki,és én kortól függetlenül vevő vagyok szinte minden filmre. A kunyhós rész volt az egyik leghatásosabb az eleje felé/után valamivel. Valamint a színészi játék-igazából csak dícsérni tudom. Egyébként az egész filmet. 10/10

2016.07.25 N.Béla

Egész jóra sikerült ez a Charlie Chaplin film. Érdekes történetet, múltat mutat be. Ez adja csupán a varázsát. Érdekes ilyen filmet látni. Eddig hasonlót sem igen láttam. Vicces, humoros és ennél több nem kellhet egy szórakozni vágyó embernek. Mindig klasszikus marad Chaplin miatt.

2016.07.20 Bog1

Nagyon ajánlom mindenkinek mert nagyon jó izgalmas cselekménye igazságon alapuló ami nagyon fontos és egyszerűen Chaplin nak az a humora ami a mai világból egyszerűen hiányzik mai filmgyártásban

2016.07.24 Igob1

Eredeti klasszikusnak mondható mozgófilm. Kicsit kezdetleges a stílusa, minősége, grafikája de ettől még nagyon eredeti a film története miatt. Chaplin filmjei mindig érdekes világokat tár a néző szeme elé és ez most sem volt másként. Nagy alkotás.

2015.02.22 Tüneményes

Második találkozásom volt Chaplinnel és a néma filmek korszakának nagy alkotása igazán tetszett. Az alaszkai aranyláz megmutatja az akkori kor szegényeinek lázálmát. Humora már ebben a filmben is megmutatkozik és a mai napig visszatérő képek amikor a kiéhezett Chaplin a bakancsának szögeit szopogatja mint ha csontok lennének.