Aranyláz

erare
Mack Swain
Mack Swain
Charles Chaplin

Az aranyláz idején a csavargó Charlie több ezer más emberhez hasonlóan Alaszkába indul, hogy meggazdagodjon. Egy hóviharban rábukkan egy faházra, ahol úgy dönt, hogy menedéket keres. Odabent találkozik egy idegen férfival, aki nem hajlandó befogadni, és egy Big Jim nevű éhes aranyásóval. Hamarosan… Több

Premier: 1925

2023.08.26 Ergit

Tele képtelen gegekkel és persze a kisember megpróbáltatásaival. Nagyon jó film!!!

2015.02.20 erare

Chaplin minden poénja mögött igazságmorzsák lapulnak. Nagyon szeretem a filmjeit. Lénye megtölti a filmet; nincs is szükség hangra, beszédre - a képkockák tisztán és érthetően mesélnek.

2017.11.09 Berto49

A gyűjteményemet rendezgetve kaptam kedvet ennek az örökbecsű filmnek az újranézésére. Szerencsére az 1925-ös változat Chaplin által „felújított” 1942-es változata van meg a halhatatlan Charlie zenei válogatásával és hangalámondásával. Hozzá kell ten... Több

2019.09.11 Timon

Chaplin-klasszikus

Chaplin-rajongóként ez a film tetszett,de nem csak ezért. Amikor készült (1925) az akkori amerikai életmód,hangulat,társadalmi közkép,ehhez jól is passzolt a zene-jó,hiteles nosztalgikus légkört alakított ki,és én kortól függetlenül vevő vagyok szinte minden filmre. A kunyhós rész volt az egyik leghatásosabb az eleje felé/után valamivel. Valamint a színészi játék-igazából csak dícsérni tudom. Egyébként az egész filmet. 10/10

2016.07.25 N.Béla

Egész jóra sikerült ez a Charlie Chaplin film. Érdekes történetet, múltat mutat be. Ez adja csupán a varázsát. Érdekes ilyen filmet látni. Eddig hasonlót sem igen láttam. Vicces, humoros és ennél több nem kellhet egy szórakozni vágyó embernek. Mindig klasszikus marad Chaplin miatt.

Az úgynevezett "Brüsszeli tizenkettő" filmes listán a második helyen szerepel, csak az ugyanabban az évben készített "Patyomkin páncélos" előzi meg.Szerző: Berto49

1927-ben a Kinema Junpo Awards-on díjat nyert, mint legjobb idegen nyelvű film – Charles Chaplin. Szerző: Bogi87

A film 1942-ben újravágott változatát egy évvel később két kategóriában is Oscar-díjra jelöltél: legjobb filmzene és a legjobb hang. Szerző: Bogi87

A film egyik jelenete, mikor a csavargó a saját bakancsát főzi és eszi meg sanyarú helyzetében, igen emlékezetessé vált.Szerző: Bogi87