TribeBubu   2017. 08. 02.

Ebben is van pontatlanság és átírás a könyvhöz képest, több, mint amire emlékeztem, de sokkal hűbb Rudyard Kipling klasszikusához, mint a Disney rajzfilm. Az meg elképesztő, hogy milyen mesés látványt volt képes létrehozni ez a Korda csapat 1942-ben. Ráadásul úgy néz ki, az állatokkal is jól bántak a forgatás alatt (ami akkoriban nem volt túlzottan jellemző.) Azt viszont sajnálom, hogy ilyen kevés állatszereplőt beszéltettek. Akkoriban persze nem volt rá lehetőség, hogy mozgassák a szájukat, de anélkül is el lehetett volna készíteni. Mindazonáltal szerintem az egyik legjobb, ha nem a legjobb adaptációja a könyvnek.