82% 73 szavazat

Hol nézheted

FILMINFÓ

Tartalom 1
Hivatalos tartalom

Tíz nap és 435 mérföld alatt megbonthatatlan kötelék alakul ki Michael Light (Mark Wahlberg) profi kalandversenyző és egy Arthur nevű utcai kutyus között, aki hű társnak bizonyul az út során.
A hihetetlen igaz történeten alapuló ARTHUR THE KING egy utolsó győzelmi esélyért elszánt férfit követ,… Több

Forgatókönyvíró: Michael Brandt, Mikael Lindnord
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2024.03.21. | Telekom TVGO (2024.06.04.)
Forgalmazó: Prorom

KULCSSZAVAK

2024.06.08 Roland Altner

Nagyon nem jön át ez a túrázósdi a filmben, pedig a színészek jók. Mark Wahlberg nem tudott összhangba jönni a kutyával, aki hál' isten nem egy CGI kutyus.

2024.04.24 Fikatours_blogger

Végy egy loncsos, de cuki kutyát, és garantált a siker

Mindig rangot ad egy filmnek, ha tudom, hogy valós eseményeket dolgoz fel. Talán emiatt néztem nagyobb empátiával (és persze a tájban is lehetett gyönyörködni). De, ha ez egy megírt történet lenne, szűkmarkúbban osztanám a csillagokat.

2024.05.23 rkallai318

Hosszú idő után az egyik legjobb mozis élmény! Elképesztő kitartás, megható történet... Inspiráló mint biciklis sportos embernek. Ezt a filmet iskolákban kötelezővé tenném.

2024.03.22 Gyula

Szerintem ez egy mélységesen szívhez szóló történet, amit mindenkinek látnia kellene legalább egyszer. Az egész annyira tanulságos és megható.

2024.03.21 Zsolt

Bár a karaktereket nagyon imádtam, a törétnetet egy kicsit sablonosnak éreztem. Szerintem egyszer mindenképp érdemes megnézni.

A film 75 038 205 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 33 977 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

#1

A Tack för Kaffet svéd podcast megpróbált interjút készíteni Arthurral a 2016-os göteborgi könyvvásáron.Szerző: csd

#2

A film a 2016-ban megjelent „Arthur, a király – A kutya, aki átszelte a dzsungelt, hogy otthonra leljen” című tényirodalmi könyv alapján készült.Szerző: csd

#3

Baltasar Kormákur és Mark Wahlberg korábban a 2013-as 2 kaliber című filmen dolgozott együtt.Szerző: csd

#4