Sarkvidék

hansi13   2019. 04. 27.

Alighanem az egyik legjobb film, amit az utóbbi hónapokban láttam. Nekem mindig is bejött az ember a természet ellen-féle téma. A Sarkvidék pedig nagyon ott van ebben a műfajban, én már csak emiatt is csak ajánlani tudom, ráadásul elképesztően ütős atmoszférateremtő ereje van a filmnek, nagyon a hatása alá tudtam kerülni!

pepmed   2019. 04. 25.

Hiába, Mads Mikkelsen egyszerűen nem tud rosszul alakítani, még akkor is tud mit kezdeni a karakterével, ha egyszerűen egy lapos karaktert kap eljátszani. Persze nem arról van szó, hogy ez a film esetleg ötlettelen lenne. Nagyon is kreatív és ütős koncepció, csak épp kell hozzá némi türelem, hiszen nem egy pörgős dráma. Lassan csordogál, de már csak a hangulata miatt is érdemes türelmesnek lenni.

paval   2019. 04. 23.

Az előttem szólóhoz fűznék egy kis megjegyzést. Alapvetően nekem is tetszett a film, de engem valahogy mégis zavart a kiszámíthatósága. Persze, rendezői szárnypróbálgatásról van szó, annak pedig nagyon is rendben van, de ha már túlélőfilm, nekem volt némi hiányérzetem. Részemről ez egy erős hármas.

KATE   2019. 04. 18.

Érdekes film lett a Sarkvidék, mert gyakrolatilag semmi újat nem mutat a korábbi, hasonló produkciókhoz képest, mégis végig izgalmas tud maradni, Mads Mikkelsen pedig nagyon magabiztosan viszi el a hátán ezt a röpke másfél órát. Nekünk nagyon bejött a film atmoszférája és úgy általában véve az egész. Nem gondolom, hogy évek múlva is emlegetni fogjuk (igazából biztos vagyok benne, hogy nem), de ez most megér egy 4-es értékelést.

Mads Mikkelsen

Csupa olyan dolog történik, amit már korábban láttunk, és nem mindig olyan szerencsés az ember, hogy Mads Mikkelsen, vagy egy hasonló kaliberű színész a semmiből megteremti a csodát. több»

Tárt karokkal várjuk tehát Penna következő alkotását, mert ez egyáltalán nem rossz kezdés, sőt kifejezetten pofás! több»

Sajnos gyenge pontja is van a filmnek, mégpedig a kiszámíthatósága! több»

A film rendezője, Joe Penna youtuberként kezdte a pályafutását 2006-ban (MysteryGuitarMan). A Sarkvidék a direktor első egészestés filmje.

A film premierjét 10 perces álló ováció követte a Cannes-i Filmfesztiválon.

Az Overgard (Mads Mikkelsen) személyi igazolványán látható fotó a fiatalkori Mads Mikkelsent ábrázolja. Ugyanezt a fotót láthatták a nézők a Hannibal című sorozatban is az ifjú Hannibal Lecterről.