Sarkvidék

Arctic

2023.08.11 turjild

Irdatlan emberfeletti küzdelmet mutat be a film, zseniális színészi munkával. Az életben maradás hihetetlen ösztön, és elképzelhetetlen teljesítményre képes!

2019.05.27 Berto49

Film az élni akarásról

Volt-e olyan néző, aki eddig kételkedett Mads Mikkelsen színészóriás tehetségében? Ő akkor nézze meg ezt a gyakorlatilag egy szereplős (jó, van benne egy félig eszméletlen fiatal nő is, de még a nevét sem tudjuk meg, a stáblistán is csak „fiatal lány”-ként szerepel) és meg fog győződni Mikkelsen nem túlzó minősítéséről. A fizikai szenvedés csúcsa amit a színjátszásával produkált, szinte már nekem is fájt amit láttam a filmvásznon. Szörnyű hely az Északi-sark, nem is értem, hogy a különböző expedíciók mit keresnek ott? Szerintem erős mazochizmus munkál bennük, kutatják az emberi tűrőképesség határait. A stáb is csak Izlandig merészkedett el, de az a helyszín is éppen elég dermesztő. A film jelentősen kiemelkedik a manapság gyakran látható „túlélő” mozik közül, elsősorban a főszereplő lenyűgöző játéka miatt. A rendező, a braziliai születésű Joe Penna első moziba szánt játékfilmje, erősen figyelemfelkeltő alkotás, nem csodálkozom a premier utáni hatalmas ováción. Érdemes lesz a rendező további munkáit érdeklődve követni.

2019.09.16 indingo

Nekem picit lassú volt a film, bár a történet ilyet kívánt. Hiányzott számomra, hogy hogyan is került oda a pali, meg a vége is olyan kis semmilyen. Mads Mikkelsennek sok szöveget nem kellett tanulnia.

2019.09.25 ZeroHero

Mads Mikkelsen egy zseni. Ezt eddig is tudtam, de az, ahogy ezt az egyívű, egyszerű monodrámát a hátára veszi, és minden egyes gesztusa szavak nélkül is mindent elmond, az utánozhatatlan, egyedi és zseniális. Túlélőfilm, de nem a mai CGI-os, szuperhő... Több

2021.03.28 elekm90

Érdekes túlélő-dráma, kellett hozzá Mads Mikkelsen, egy közepes színésszel nem működött volna. Tetszett, hogy a főszereplő végig logikusan és következetesen cselekszik (bár a morális szempontok is szerepet játszanak). Lassan indul, de a végére egyre izgalmasabb, és ügyesen is lett lezárva.

2022.11.22 dandelion1983

Túl sokat nem vártam ettől a filmtől. Számítottam egy kis izgalomra és végtelennek tűnő küzdelemre az életben maradásért. Pontosan ezt is kaptam volna, ha nem Mads Mikkelsen a főszereplő. De így egy egyszemélyes drámát kaptam, amiben minden más szere... Több

2021.02.10 HE7EDIK

Mikkelsent nem tartom zseninek, de tehetséges színész, aki lazán tudja hozni Bond ellenségét, vagy elvisz a hátán egy teljes filmet, mint ahogy itt is tette.

2019.09.18 TomÁcs

Remek film, bár főként a főszereplő zsenialitásának köszönhetően. Megrázó film a küzdésről, emberségről.

2019.10.26 VvV

Olyan mélabús az egész, a fehér szín is álomba csalogat olykor-olykor. Lassú és eseménytelen film.

2019.04.23 paval

Az előttem szólóhoz fűznék egy kis megjegyzést. Alapvetően nekem is tetszett a film, de engem valahogy mégis zavart a kiszámíthatósága. Persze, rendezői szárnypróbálgatásról van szó, annak pedig nagyon is rendben van, de ha már túlélőfilm, nekem volt némi hiányérzetem. Részemről ez egy erős hármas.

2019.04.18 KATE

Érdekes film lett a Sarkvidék, mert gyakrolatilag semmi újat nem mutat a korábbi, hasonló produkciókhoz képest, mégis végig izgalmas tud maradni, Mads Mikkelsen pedig nagyon magabiztosan viszi el a hátán ezt a röpke másfél órát. Nekünk nagyon bejött ... Több

2020.05.13 rafadelpo

A legjobb film, amit valaha láttam. Mads egy zseni és olyan kisugárzása van, hogy meg sem kell szólalnia. A szemeivel mindent elmond. Imádom, minden filmjét nagyon szeretem, de a Sarkvidék a nagy kedvenc.

2019.04.25 pepmed

Hiába, Mads Mikkelsen egyszerűen nem tud rosszul alakítani, még akkor is tud mit kezdeni a karakterével, ha egyszerűen egy lapos karaktert kap eljátszani. Persze nem arról van szó, hogy ez a film esetleg ötlettelen lenne. Nagyon is kreatív és ütős ko... Több

2019.04.27 hansi13

Alighanem az egyik legjobb film, amit az utóbbi hónapokban láttam. Nekem mindig is bejött az ember a természet ellen-féle téma. A Sarkvidék pedig nagyon ott van ebben a műfajban, én már csak emiatt is csak ajánlani tudom, ráadásul elképesztően ütős atmoszférateremtő ereje van a filmnek, nagyon a hatása alá tudtam kerülni!