Az Ezüst-tó kincse

Az Ezüst-tó kincse

Der Schatz im Silbersee

Egy tolvajbanda elrabolja az Ezüst-tó kincséhez vezető út térképét a jogos tulajdonosától. Winnettou és Old Shatterhand pedig összefognak, hogy visszaszerezzék a leírást és eljussanak a barlanghoz. "A Sziklás-hegység déli nyúlványai közt van egy szinte megközelíthetetlen tó, melynek nevét sokan hallották, de színét vajmi kevesen látták. Ezüst-tónak nevezték már azok a népek is, akik az indiánok előtt éltek ott. A tó környéke ásványokban gazdag."

Rendező: Harald Reinl
Író: Karl May
Forgatókönyvíró: Harald G. Petersson
Ország: Franciaország
Premier: 1962.12.14.
Több

2019.01.05 Attila

Régi kedvenc

Nekem az egyik kedvenc western filmem. Már megszoktam a régi szinkront nem tudom, hogy emiatt e de az új szinkron nem jött be...

2017.12.21 Deku

Nem tudom mi az, ami egyeseket megfogott ebben a filmben engem konkrétan semmi. Rémesen gyenge volt. Ritka nagy csalódás volt a film. Pedig nagy elvárásokkal tettem le a voksomat a film mellett.

2016.02.16 SuperBoi

Szerintem a Winnetou-s Apacsos filmek közül korántsem a legjobb, vagy legértékesebb, de ezen látszik egyértelműen a befektetett rendezői munka, és az igazi hangulatteremtő akarat. Akár némafilm is lehetene, akkoris mindent elmondana képekben.

2016.01.12 coyote

Elsődleges filmélmény, nehezen tudnám minősíteni. És nm is fogom, túl közel áll a szívemhez.

(2015. 06. 07.)
Az Ezüst - tó kincse
Karl May hőseit a szívükbe zártuk mi, nézők, nagyon fáj, hogy Pierre Brice már csak az égi prérin lovagolhat Lex Barker-rel. Nyugodjon békében az apacsok nemes főnöke! Több