Ulzana portyája

Ulzana portyája

Ulzana's Raid
Videók

A helyi rezervátumból kitörnek az indiánok és fosztogatni, gyilkolni kezdenek. Egy idős felderítőnek és egy tapasztalatlan, fiatal hadnagynak kell csapatával megállítania a rendbontóka, bármi áron is.

(MP170506)

Rendező: Robert Aldrich
Író: Alan Sharp
Premier: 1972.10.18.

2019.05.03 Yosihiro

Ulzana

Megtekintettem a filmet. Burt L. jó szinész de ezt a filmet nem sikerült a közepesnél feljebb tornásznia az ö alakításával sem ami szerintem azért egy 4 csillagot megérdemelne. A film kissé ellentmondásos hiszen kevevedik a hit, és a western világa Egy igazából megrázó drámai film ami az indián vallás és a keresztény hit között mozog. Érdemi akció jelenetek nincsenek a filmben amit ki tudnék emelni. A táj ahol forgatták az pazar. A történet igazából nem rossz de nem érezni azt a akció kalandot amit elvárnánk töle. A több brutális jelenet nem ad pluszt a filmnek talán még kicsit le is húzza. Szerintem az igazi hös akiröl inkább a film szól az Ke NI Tay az indián aki végig észrevétlenül ott van a történetben és a végén is ö a föszereplö. A másik kiemelekö szereplö Burt L-é aki mint tanácsadó igen sokat tesz azért, hogy a film színvonala ne csökkenjen és a végén drámai jelenettel zárja a filmet. Összeségében a képi hatások és vágás és rendezés rendben van. A táj lenyügözö a hangi képi effektek is rendben vannak. A történet kicsit lapos ugyan és nem emeli fel a pulzusszámunkat megmarad a közepes szinten. Bár csodálkozom, hogy erre a filmre sem érkezett még vélemény. Aki szereti a western filmeket annak ajánlom elsösorban. Üdv Yosi

Az angol mozi- és VHS kiadásban a filmből kivágták a lovak halálát bemutató részeket, plusz azt a jelenetet, mikor az indiánok a katona kivágott szívét egymás közt dobálják. A film 1,2 millió dollárba került és 7 héten át forgatták.Szerző: Yosihiro