Bajrangi Bhaijaan

Egy Pakisztánból származó fiatal, néma lány eltűnik a hatalmas Indiában. Egy odaadó és nagylelkű férfi vállalja, hogy megkeresi és hazajuttatja a lányt szülőföldjére - s a család egyesülhet.

(erare)

Rendező: Kabir Khan
Ország: India
Premier: 2015.07.15.

2018.01.23 hsanya182

Nagyon szép, aranyos, könnyed, vicces és kalandos családi film. Gyönyörűek a tájak, nagyon aranyos néma kislány történetéről szól, aki eltéved a nagyvilágban. Gyönyörűen van megcsinálva az egész film. Mit is jelentenek a vallások, országhatárok és az igazsághoz való ragaszkodás...

2016.11.25 e-batta

A gyémánt erejével bíró

A Bajrangi Bali név Hanumán majomisten egyik neve a 108 közül. Jelentése körülbelül: "A gyémánt erejével bíró". Mivel a főhős Hanumán lelkes követője, nem csoda, hogy a film címe: Bajrangi testvér. Megnéztem a 2015-ös bevételi toplistát, ezek szerint... Teljes kritika

A filmet bizonyos fokig egy 1987-es telugu film, a Pasivadi Pranam inspirálta.Szerző: e-batta

Annak ellenére, hogy teljesítményével felülmúlta önmagát, ismét lemaradt a FilmFare díjátadón a Legjobb Színész kategóriában, amit Ranveer Singh nyert el a Bajirao Mastaniért.Szerző: e-batta

Emraan Hashmit szerződtették Nawazuddin Siddique szerepére, de később kilépett. Úgy érezte, hogy a szerepe túl kicsi.Szerző: e-batta

A Bajrangi Bhaijaan és a Baahubali erős kapcsolatban van egymással. A történetet és a forgatókönyvet mindkét filmhez írta, aki ráadásul a Baahubali rendezőjének, S. S. Rajamoulinak apja, valamint a két film folyamatos versenyben volt a bevételi listákon.Szerző: e-batta