Gríz

A dokumentumanyag a magyarországi fiatalkorúak börtönében készült. A film nem azzal kíván vitázni, hogy joggal ítéltettek-e el a bűncselekmények elkövetői, inkább azt kutatja, hogy büntetésük letöltése után hogyan tudnak súlyos élményekkel terhelten beilleszkedni a társadalmi életbe. A film 1985-ben Torinóban a legjobb külföldi film díját nyerte. A film operatőre Klöpfler Tibor, akinek rendezése, az El Nino a 31. Magyar Filmszemlén kerül bemutatásra.

Rendező: Mész András
Ország: Magyarország
Premier: 1985.04.17.

2019.09.01 Interfectorem Sabnock

Szomorú,és egyben elgondolkoztató is! Ma sem jobb a helyzet,sőt azóta csak romlott minden. Csak erős idegzetűeknek.Én is egyszer tudtam megnézni,nem is szeretném többször.

2017.12.28 MP170506

Szörnyű...drámai, megrázó és elgondolkodtató. Nem hiszem, hogy ezek a fiatalok valaha is normális, teljes életet tudnak majd élni. Én teljesen a hatása alá kerültem, a mélybe húzott...

2017.11.13 Zsceeeka

Nagyon nagy hatással volt rám a film, érdekes és szerencsétlen sorsok, megdöbbentő vallomások, egészen idegtépő volt ezeket a történeteket hallgatni. Mindenképpen kötelező a "folytatása" is.

2016.10.23 Gríz

Amikor először láttam, még nagyon fiatal voltam. Számomra érthetetlen volt az egész film kegyetlensége,meg a világé, amiben megjelenik. Most azt gondolom, hogy az egyik legjobb riportfilm, amit valaha láttam, az emberről, és az emberben lakó állatról, és a fiatalkori bűnözésről

2016.09.29 DarkMoss

Vannak részek, amiket egyszerűen nem lehet kibírni....És ez még mindig így zajlik a jav-nevelő intézményekben?...

A film szerepel a magyar LMBT listán,mely azokat a filmeket tartalmazza, melyekben leszbikus, meleg, biszexszuális vagy transznemű szereplők szerepelnek,illetve a film cselekményére hatással van, ha a filmben azonos neműek közötti kapcsolat létesül.Szerző: mamiéstöti2