Reggeli a Plútón (2005)

Breakfast on Pluto

Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

Berto49   2019. 01. 27.

Akit Cicának kellett becézni

Nagy csalódás volt ez a Neil Jordan film, mert a rendezőtől sokkal többet vártam. Transzvesztita történet szexjelenetek nélkül, Cillian Murphy remekbeszabott alakításával. Fantasztikus ez a fickó, már az általam látott első filmjében („Kényszerszünet”) is megjegyeztem, hogy figyelni kell rá. Fejezetekre tagolt film, amely lekötött ugyan, de nem volt rám olyan hatással, mint a „Síró játék”. Igazán zseniálisak a vörösbegyek és szövegeik voltak, ez az ötlet osztályon felüli. Nagyon jó volt a film kísérőzenéje, remek számokat válogatott össze a rendező.

Buborék   2015. 06. 29.

Gáz ez a film nagyon! A történet unalmas, semmi újat nem mutat és az egész rossz, ahogy van! Cillian Murphy alakítása sem jött be! Biztos vagyok benne, hogy sose nézném újra! Ez nem igazán sikerült!

Barthy   2015. 09. 01.

Zseniális film, kötelezően többször nézős! Iszonyatosan jó, aki szereti az elgondolkodtató izgalmas filmeket, azoknak bátran tudom ajánlani. Engem elszórakoztatott és néhol még meg is nevettetett.

Owen Roe
Brendan Gleeson
Brendan Gleeson
Steven Waddington

A film összbevétele 828 699 dollár volt (imdb.com).

Neil Jordan egyik kedvenc írója lehet Patrick McCabe (1955), hiszen egy másik regényét (The Butcher Boy, 1992) is megfilmesítette.

(Berto49 )

A filmet Írországban és Észak-Írországban vették fel 2004 szeptemberében.

A film bemutatójának évében jelent meg a Batman: Kezdődik! (2005) szintén Cillian Murphy és Liam Neeson szereplésével.