Macskaemberek

Cat People

A Cat People hatással volt más filmekre, például: A vérfarkas kiáltása, Dzsungelnő, A párizsi macskaember stb.Szerző: JRD

A film számos más filmet is megihletett. Kevesen tudják, hogy franchise lett belőle.Szerző: JRD

Simone Simon színésznőt azért választották a szerepre, mert angyali arca volt, és a karakter azt kívánta, hogy az arca ártatlan legyen.Szerző: JRD

A film összköltsége 135.000 dollár körül mozgott.Szerző: JRD

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben. Szerző: Bogi87

A film akkora siker volt a pénztáraknál, hogy a másik két Lewton filmet, a Zombit gondoztam (1943), és Leopárdember (1943) bemutatását el kellett halasztani. Szerző: rbernadett

Val Lewton rendezői debütálása. Az RKO vette fel, hogy alakítson egy olyan részleget, amiben kis költségvetésű horrorfilmeket forgatnak. A forgatókönyvíró, DeWitt Bodeen szerint 150 ezer dollár jutott egy filmre.Szerző: rbernadett

Val Lewtont majdnem kirúgták három nappal a forgatás megkezdése után, ugyanis Lou L. Ostrow, az RKO B részlegének vezetője egyáltalán nem volt elégedett azzal, amit látott. Ostrow szerette volna Lewtont kívül látni a filmből, azonban Charles Koerner, az RKO vezetője felülbírálta a döntését, ugyanis neki tetszett, amit Lewton csinált és azt akarta, hogy folytassa a munkát Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

Jennifer Jones szóba került Alice szerepére. Szerző: rbernadett

A filmet olyan sokáig vetítették a mozik, hogy a kritikusok, akik eredetileg lehúzták a filmet meg tudták nézni többször is, így néhányan újraírták a korábbi cikküket ezáltal kedvezőbb képet festve a filmről. Szerző: rbernadett

A filmet 18 nap alatt forgatták. Szerző: rbernadett