Challenger: Az utolsó repülés

Challenger: Az utolsó repülés

Challenger: The Final Flight
michal

1. évad (2020) - 4 epizód

Négyrészes dokumentumfilm-sorozat az első amerikai űrkatasztrófáról, mely egy egész generáció számára fájó emlék maradt.

(qwer)

Forgatókönyvíró: Steven Leckart, Glen Zipper
Zene: Jeff Beal
Premier: 2020.09.16. | Netflix (2020.09.16.)

KULCSSZAVAK

2020.10.16 rainman

A tragédia

A 80-as évek elejére egy kicsit már megkopott az érdeklődés az űrutazás iránt. Nem csoda, hisz folyamatosak voltak az űrsiklós küldetések, és előtte lement egy teljes Apollo program, aminek részeként megtörtént a Holdra szállás is. Hogyan lehetne ez... Teljes kritika

2019.06.03 dadi

Nem volt könnyű a téma, bár azért már elég idő telt el ahhoz, hogy kicsit tompuljon a fájdalom és a sokk, amit ez a tragédia okozott, de elég ügyesen rakták össze az alkotók a sorozat szerkezetét, hogy ne legyen túlságosan drámai.

2020.09.18 michal

Borzasztóan izgalmas mini-doku, ami aprólékosan tár fel egy máig fájdalmasan sokkoló nemzeti élményt. Akit érdekel a űrrepülés és az űrkutatés, mindenképpen nézze meg.

2020.09.03 DóRi

Remek, izgalmas és éredekfeszítő sorozat egy szörnyű tragédiáról, amelyben sokan még mindig a nagybetűs Miérteket keresik.

2019.03.28 Kornyik

A tragédiák után való nyomozásnak néha van egy picit Discovery-s felhangja, amikor direkt kihangsúlyoznak egy-egy részletet, és szájbarágósan magyarázzák el, hogy miért halt meg egy csomó ember - hát itt ezt szerencsére nem éreztem.