Koktél

kisssjanka   2018. 07. 25.

A Koktél című filmnek vannak hiányosságai és az egyértelműen kitűnik, hogy Tom Cruise ekkor még nem állt a színészet magaslatán. A rendezést és magát a cselekményt is amatőrnek éreztem.

rbernadett   2015. 04. 21.

1989-ben nagy film volt ez. Nem egy nagy művészi alkotás de mindképp szórakoztató, legalábbis akkor az volt. A zenéjét és az akkori Tom Cruiset még mindenki szerette.

ZeroHero   2015. 05. 04.

Van valami ebben a filmben. Szinte már költői, ahogy mesél a fiatalkori álmokról, a részeg estékről, az élet leckéiről és a trópusi szigetről. De sajnos túlságosan ragaszkodik a műfajhoz, és ezért nem tud igazán nagy film lenni. A boldog végkifejlet ... több»

Kyuuseishu   2017. 05. 08.

Jó kis film a szép remények kergetéséről, a megszállottságról, a becsvágyról és útkeresésről. Kicsit bugyuta és kiszámítható ugyan, ha csak a felszínt nézzük, de az érzelmi töltet és a hangulat hamar leforgácsolja a játékidőt.

A bármixer trükkök bemutatására a stáblista szerint John Bandy készítette fel Tom Cruise-t, a férfi azonban később tagadta, hogy ő tenírozta volna a színészt, még be is perelte a film gyártóját.

1988-ban a 8. legtöbb bevételt hozó film volt.

A filmet 4 Arany Málna-díjra jelölték, amiből kettőt meg is kapott (Legrosszabb film és Legrosszabb forgatókönyv).

A "Kokomo" című betétdalt Golden Globe-ra és Grammy-díjra is jelölték.

A filmet Jamaicán, Kanadában és az Egyesült Államokban forgatták 20M $-ból.

Keanu Reeves is szóba került Brian szerepére.

Jennifer Grey, Demi Moore, Ally Sheedy, Jodie Foster, Daryl Hannah, Sarah Jessica Parker és Jennifer Jason Leigh neve is felmerült Jordan Mooney szerepére.

Jim Carrey és Charlie Sheen neve is felmerült Brian Flanagan szerepére.

A bokszmeccs a televízióban, amire Doug Coughlin (Bryan Brown) 50 dollárt tett, George Foreman és Ken Norton nehézsúlyú mérkőzése.

Ezt a filmet Koktél címmel mutatták be a magyar mozik 1989 augusztus 10-én.