Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Koktél (1988)

Cocktail

kisssjanka   2018. 07. 25.

A Koktél című filmnek vannak hiányosságai és az egyértelműen kitűnik, hogy Tom Cruise ekkor még nem állt a színészet magaslatán. A rendezést és magát a cselekményt is amatőrnek éreztem.

rbernadett   2015. 04. 21.

1989-ben nagy film volt ez. Nem egy nagy művészi alkotás de mindképp szórakoztató, legalábbis akkor az volt. A zenéjét és az akkori Tom Cruiset még mindenki szerette.

ZeroHero   2015. 05. 04.

Van valami ebben a filmben. Szinte már költői, ahogy mesél a fiatalkori álmokról, a részeg estékről, az élet leckéiről és a trópusi szigetről. De sajnos túlságosan ragaszkodik a műfajhoz, és ezért nem tud igazán nagy film lenni. A boldog végkifejlet ... több»

Kyuuseishu   2017. 05. 08.

Jó kis film a szép remények kergetéséről, a megszállottságról, a becsvágyról és útkeresésről. Kicsit bugyuta és kiszámítható ugyan, ha csak a felszínt nézzük, de az érzelmi töltet és a hangulat hamar leforgácsolja a játékidőt.

A bármixer trükkök bemutatására a stáblista szerint John Bandy készítette fel Tom Cruise-t, a férfi azonban később tagadta, hogy ő tenírozta volna a színészt, még be is perelte a film gyártóját.

1988-ban a 8. legtöbb bevételt hozó film volt.

A filmet 4 Arany Málna-díjra jelölték, amiből kettőt meg is kapott (Legrosszabb film és Legrosszabb forgatókönyv).

A "Kokomo" című betétdalt Golden Globe-ra és Grammy-díjra is jelölték.

A filmet Jamaicán, Kanadában és az Egyesült Államokban forgatták 20M $-ból.